Oblíbené ferraty v Rakousku

Oblíbené ferraty rakousko

Rakousko je rájem pro milovníky ferrat. Díky svým vysokým Alpám a množství hor nabízí širokou škálu tras různých obtížností. Pokud máte rádi výzvy a adrenalin, tyto ferraty vám jistě poskytnou nezapomenutelné zážitky. Představujeme několik oblíbených ferrat v Rakousku.

1. Ferrata Donnerkogel

Tato ferrata se nachází v horském masivu Dachstein a je jednou z nejmodernějších v Rakousku. Její délka je přibližně 400 metrů a je hodnocena jako středně těžká. Výhodou je výhled na malebnou krajinu a v neposlední řadě i na majestátní Dachstein.

2. Ferrata Postalmklamm

Ferrata Postalmklamm je jednou z nejoblíbenějších v Rakousku. Nachází se v oblasti Salzkammergut a nabízí nádherné výhledy na okolní hory. Je poměrně náročná, ale její překonání je skvělým dobrodružstvím.

3. Ferrata Hias

Tato ferrata se nachází ve střední části Rakouska, v blízkosti města Mariazell. Je poměrně nová, ale díky své rozmanitosti a krásným výhledům na okolní krajiny si získala mnoho fanoušků.

4. Ferrata Drachenwand

Ferrata Drachenwand leží v blízkosti města Mondsee v horním Rakousku. Nabízí nádherný výhled na jezero Mondsee a je hodnocena jako středně těžká. Trasa je dlouhá přibližně 900 metrů a její zdolání vyžaduje zhruba 4 až 5 hodin.

5. Ferrata Kaiser Max

Jednou z nejpopulárnějších ferrat v Rakousku je bezpochyby Kaiser Max ve městě Innsbruck. Její obtížnost je považována za velmi vysokou, a proto je vhodná především pro zkušené horolezce. Její průchod nabízí adrenalinové zážitky a nádherné výhledy na Innsbruck.

Závěr

Rakousko nabízí širokou škálu ferrat pro všechny úrovně horolezců. Bez ohledu na vaše zkušenosti a kondici najdete v této zemi trasu, která vám nabídne nejen adrenalin, ale i nezapomenutelné výhledy na alpskou krajinu.