Pokojovky, které nedávat na parapet. Jaké raději pěstovat jinde?

Pokojovky co nepatří na parapet

Rekonstrukce bytu je úspěšně za vámi, a to znamená jediné – je načase se pořádně zabydlet. Kromě zaplnění vestavěných skříní nezapomeňte zaplnit i okenní parapety. Tedy, ne vším, co vám přijde na mysli. Zpravidla na okenní parapety pokládáme pokojové rostliny, ale ne všechny se sem hodí. Jaké konkrétní pokojovky pěstovat raději jinde než na oknech?

Orchideje na okna nepatří

Velkou a velmi častou chybou, které se dopouštíme, je zpravidla pěstování orchidejí na okenních parapetech. Jenže orchideje nepatří na tato místa, jelikož nemilují zrovna přímé sluneční paprsky. Jestliže chcete, aby vám orchideje co nejdéle vydržely, měli byste je chránit před slunečním světlem.

V nejlepším případě hledejte takové místo, kde se teploty pohybují okolo šestnácti až čtyřiadvaceti stupňů.

Vánoční kaktusy se na sluníčku také nevyjímají

Domnívat se, že vánoční kaktusy se mohou pěstovat jenom v zimě a na okenních parapetech je mylné. Pěstovat je můžete po celý rok, ale rozhodně ne na zmiňovaném místě. Ani této pokojové rostlině zrovna nesvědčí, když čelí přímému slunečnímu záření.

V nejlepším případě hledejte takové místo, kde se teploty pohybují okolo osmnácti až jedenadvaceti stupňů Celsia. Vyhněte se také místům, kde panuje průvan.

Bramboříky nesnesou chlad

Velký pozor si dejte také na bramboříky a na to, kam je umístíte. Okenní parapety to však nejsou. Právě na těchto místech se totiž pokojové rostliny potýkají s větrem. Navíc se jedná o místo, kde taktéž kraluje přílišné teplo, které bramboříkům taktéž zrovna nesvědčí.

Pokud najdete vhodné stanoviště, bude vám brambořík kvést od září do května. Ano, právě v zimě, kdy prakticky všechno ostatní zrovna nekvete do všech barev duhy. Bramboříky vám mohou dělat radost i v období, kdy nic jiného není barvami zalité.