Porozumějte vínu i díky aplikaci. Víme, které si stáhnout do mobilu

Porozumějte vínu i díky aplikaci. Víme, které si stáhnout do mobilu

Ve víně je pravda – to je moudro, které zná pravděpodobně každý člověk. V současné době je víno neodmyslitelnou součástí nejedné světové kuchyně, navíc je neodmyslitelnou součástí kdejakého dámského, ale také pánského mejdanu nebo večírku. Mnozí lidé považují víno jen za skvělý a lahodný mok, který jim uleví od náročného dne. Někteří se však chtějí o tomto lahodném moku i něco dozvědět. Přece jen se víno zajímavě vyrábí, existují jeho různé odrůdy a druhy. Aby vino už nebylo jen tajemstvím, tak si stáhněte do mobilního telefonu aplikace, které vám o víně jako takovém leccos prozradí.  

Mobilní aplikace tu však nejsou jen proto, abyste se o víně něco naučili, ale také abyste si na plánovaný večírek přichystali takové, které se na daný večírek hodí. Pokud budete mít speciální aplikaci v telefonu, už nikdy nevyberete špatné víno nebo nikdy nesáhnete po víně, se kterým byste neuspěli.  

Wine-Searcher 

Nevíte, kde víno pořídit nebo kolik konkrétní doporučované odrůdy stojí? Vše najdete v přehledné mobilní aplikaci Wine-Searcher, což je obrovská databáze vín a různých destilátů z celého světa, kde najdete mimo jiné také ceny v různých obchodech, kde jsou vína dostupná. Kromě toho najdete v této mobilní aplikaci také údaje o případné dostupnosti i raritnějších starších vín, která se hodí spíše ke speciálním příležitostem. Aplikace je velmi přehledná a pohodlně se ovládá.  

Decanter Know Your Wine 

Pokud nepovažujete víno jen za mok, na jehož dně se skrývá pravda, ale také se chcete o víně něco nového naučit či přiučit se něčemu novému, doporučujeme si stáhnout aplikaci Decanter Know Your Wine. Jedná se o aplikaci zaštítěnou britským magazínem, kde najdete hromadu otázek a odpovědí ohledně vín a vinařských postupů. Třeba se dozvíte, jak se říká technice promíchávání kalů nebo jaké odrůdy jsou kde vysazovány.