Potraviny pro zdravější a hustší vlasy. Jezte, co vám prospívá

Potraviny pro zdravější a hustší vlasy. Jezte, co vám prospívá

Po hustých a zdravě vypadajících vlasech touží každá žena. Mnohé ženy však své vlasy nadmíru vyčerpávají, a to každodenním stylingem, neustálým foukáním, žehlením nebo kulmováním. Vlasy pod vší touto tíhou trpí, je proto nutné je opravdu regenerovat a dopřát jim odpočinek. Pokud však nechcete investovat do masek na vlasy, je možné zařadit do jídelníčku potraviny, které v sobě mají skrytý dar vlasy krásně vyživit. Pokud tedy toužíte po zdravějších a hustších vlasech, jezte to, co vám (tedy konkrétně vašim vlasům) prospívá. 

V současné době jíme opravdu vše, na co si vzpomeneme. Málokdo se dívá na to, co jí, a to je samozřejmě špatně. Je třeba konzumovat jen to, co má pro nás přidanou hodnotu, co nám neubírá na síle a co nám neškodí. Jestliže chceme podpořit růst vlasů, je třeba zařadit do jídelníčku níže uvedené potraviny, které vlasy dokážou perfektně podpořit. 

Vajíčka každé ráno 

Věděli jste, že i “obyčejné” vajíčka se považuje za superpotravinu? Tedy že i vejce má v sobě daleko více živin než jiné potraviny, jež běžně konzumujeme? Vajíčko je vynikajícím zdrojem bílkovin, také zinku, selenu, dodává tělu železo, které podporuje růst vlasů. Zejména vaječný žloutek v sobě skrývá takzvaný biotin, který napomáhá růstu vlasů. 

Oříšky nejen pro naše vlasy 

Oříšky by měly být taktéž nedílnou součástí našich jídelníčků. Jsou nejen zdrojem energie, ale také udržují pokožku zdravou, podporují růst vlasů, navíc udržují nehty pevné a bez záděrů. Obsahují zejména tělu potřebné omega-3 mastné kyseliny, jsou taktéž zdrojem minerálů. 

Mléčné výrobky mají zelenou 

I proteiny mají vliv na kondici vašich vlasů. A kde protein najdete? No přece v mléčných výrobcích, které mají rozhodně zelenou. V mléčných výrobcích je rozhodně síla, zabraňují dokonce předčasnému vypadávání. Vlasy jsou po mléčných výrobcích krásně zdravé a vyživené.