Typy bot, které velice škodí vašim nohám. Nosíte je?

Typy bot, které velice škodí vašim nohám. Nosíte je?

Boty jsou součástí našich looků, bez nich bychom na ulici nevyšli. Bohužel ne všechny boty jsou zároveň noze prospěšné. Většinou se díváme na boty z designového pohledu, tedy jinými slovy nekupujeme si boty, které by se nám nelíbily na pohled. Bohužel bychom se měli dívat i na to, jaký typ boty to je, jelikož může opravdu velmi škodit našim nohám. Zejména boty na podpatku škodí nohám, ovšem to ženy moc dobře ví. Podívejme se na další extrémy v podobě bot, které s radostí nosíme, přesto bychom je raději měli vyřadit z botníku, jelikož velice škodí našim nohám. 

Boty do špičky 

Sice jsou boty do špičky v současné době nadmíru oblíbené, jsou to však boty nadmíru nebezpečné pro naše nohy. Bohužel si málokterá žena uvědomuje, jak moc noha v této obuvi trpí. Boty tlačí na kloub palce, který může po nějaké době takzvaně vybočit. Navíc jsou příliš úzké a na prsty se vyvíjí obrovský tlak. 

Baleríny 

Další nebezpečnou obuví, kterou s radostí nosíme, jsou bohužel baleríny, které se na první pohled zdají být jako pohodlné varianty elegantní obuvi, jsou však pro nohy nepříjemností. Negativně ovlivňují hlavně klenbu nohy, což má dopad na špatné držení těla. Ploché podrážky navíc způsobují kuří oka, kterým se drtivá většina žen snaží vyvarovat. Baleríny mohou způsobovat mimo jiné i puchýře, artritidu nebo také bolesti zad. 

Žabky 

Když se řekne letní obuv, mnozí lidé si vybaví žabky, které však nejsou to nejlepší, co na své nohy můžeme nazout. Při častém nošen žabek dochází k nepříjemným bolestem nohou, navíc noha se v nich potí a můžou se tedy vyskytnout zapáchající plísně. Opět nízká a tenká podrážka může vést k deformaci kloubního spojení palce a kostí, dejte si proto i na tuto obuv velký pozor. 

Běžecké boty 

Sportovci by si měli dávat pozor i na běžecké boty, které mohou vést k poškození prstů, a to při větším nárazu.