Pozdrav z dovolené od kamaráda dostal po půl století

Opožděný pozdrav z dovolené

Na služby pošt si často spousta lidí stěžuje, to už je bohužel pravidlem. Mnohdy jsou nespolehlivé, pomalé, nedoručují tak, jak mají. Někteří lidé by o tom mohli vyprávět hotové romány. Ovšem doručit pohled až po padesáti letech od jeho odeslání, to je skutečná kuriozita. Přesto se něco podobného nedávno přihodilo v australském Adelaide.

Překvapení v poštovní schránce

Velké překvapení čekalo manžele Tima a Claire Duffyovy, kteří si zhruba před rokem a půl pořídili dům v australském Adelaide. Ve své poštovní schránce našli zvláštní pohled. Znázorňoval městečko Papeete, ležící na ostrově Tahiti a byl značně zašlý. Není divu, vždyť poštovní razítko na něm pocházelo už z roku 1966 a bylo tedy 50 let staré! Navíc pozdrav ani nebyl určen jim. Adresátem byl muž jménem Robert Giorgi. Odeslal ho Chris, který tenkrát trávil prázdniny ve Francouzské Polynésii. Zmiňuje se o tom, jak se má skvěle, i když je v místě jeho pobytu dost vlhko. Když se začalo pátrat po odesílateli dávného vzkazu, vyšlo najevo, že jde o Chrise Reynoldse, který je právníkem.

Australská pošta se omluvila

Reynolds posílal pohlednici svému kamarádovi Robertovi, se kterým chodil kdysi do školy. Bylo mu pouhých patnáct let, když vyrazil se svými rodiči a sourozenci na cestu do Anglie se zastávkou na Tahiti. Už si nepamatuje, že by kdysi Chrisovi psal pohled z této cesty, ale odesílatelem je zcela nepochybně on. Jenže pozdrav kamarádovi došel až po padesáti letech, a to v době, kdy na své adrese už nebydlel. Přesto se Chris a Robert nakonec díky této kuriózní události, která se dostala i do médií, znovu spojili. Stalo se tak 30 let od chvíle, kdy se potkali naposledy. Dokonce se dočkali i omluvy od australské pošty. „Je očividné, že se před 50 lety, když byla pohlednice poslána ve Francouzské Polynésii, něco pokazilo. Za vzniklé nepříjemnosti se omlouváme,“ zní tiskové prohlášení australské pošty, která se k problému nedoručeného lístku postavila, jak se říká, jako chlap.