Kolik stojí developerské projekty u Prahy?

Developerské projekty v Praze

Co to je developerský projekt?

Developerský projekt. Každý z nás se s tímto termínem již musel setkat, ale co to vlastně znamená? Jde o novou výstavbu rodinných domů a bytů. Jeden tento projekt může zahrnovat více typů nemovitostí, například byty, domy řadové, átriové či samostatně stojící. Samozřejmě se o developerský projekt jedná i v případě výstavby komerčních objektů.

Chcete si koupit nové bydlení v developerském projektu?

Pokud je vaše odpověď ano, zajímejte se zejména o následující.

Kdo jsou partneři projektu?

  • Investor (developer) – autor vize projektu, jenž celý projekt zaštiťuje finančně i organizačně
  • Projektant (architekt)
  • Zprostředkovatel – zpravidla realitní kancelář, ale někdy může být obchodní stránka developerského projektu též investorem
  • Generální dodavatel stavby

Měli byste se také zajímat o to, jestli už výstavba začala nebo začne a hlavně, kdy budou stavby kolaudovány a kdy je budoucí majitel bude moct převzít a užívat.

Každý klient, který kupuje novou nemovitost, by měl co nejdříve zjistit, co všechno je v ceně za nový byt či dům – tedy jaký je typ podlahy, dveří, obkladů, jak jsou vybaveny koupelny… Tyto věci se nazývají standardním provedením. Všechno, co v něm není obsaženo a klient si to přeje, patří do nadstandardů.

Je uvedená cena konečná?

Zájemce o koupi nemovitosti z developerského projektu by se měl informovat, jestli je v ceně započítáno DPH. Někteří zprostředkovatelé uvádí vzhledem k často se měnící daňové sazbě ceny bez DPH. Jako kupující ale musíte zaplatit zdaněnou cenu. Proto se informujte, zde je pro vás uvedená cena konečná. Často se v poslední fázi navýší cena o parkovací nebo garážové stání, které nebývá uvedeno jakou součást ceny.

Nabídky

Developerských projektů v Praze je několik, příklad:

Petrská, Praha 1 – Nové Město

Tato luxusní bytový projekt se nachází v historickém centru Prahy. Skládá se ze čtyř budov a nachází se v blízkosti zastávek tramvají i metra. Budovy vytvářejí výjimečně krásné atrium.

Cena za 2+kk, které se nachází ve 3. patře s obytnou plochou 101 metrů krychlových, stojí 14 500 000 Kč, což je dobrá částka na jeho umístění.