S bylinkami proti únavě. Které zaručeně fungují?

S bylinkami proti únavě. Které zaručeně fungují?

Pěstujete na své zahrádce bylinky? Pokud ano, pak je možná používáte při vaření. Bylinky totiž umí nejednomu pokrmu vnést do chuti příjemné aroma a zvláštní nádech. Kromě toho však zatočí s nejedním zdravotním neduhem. Umí zatočit s bolestmi žaludku a obecně s bolestmi trávicího traktu, také ulevují od nachlazení nebo chřipky. A mimo jiné pomáhají i při únavě. Že vás právě únava trápí? Pojďme si říct, které bylinky s únavou zaručeně zatočí.  

Máta nejen na žaludeční problémy 

Máta patří k nejoblíbenějším bylinkám vůbec. Je známá především proto, že umí zatočit s bolestmi žaludku. Jenže to není to jediné, co máta dokáže. Máte perná umí také zlepšit náladu a pomáhá vyrovnat se s intuitivními předtuchami a pocity. A kromě jiného působí proti únavě, proto po ní sáhněte, pakliže vám začínají padat víčka.  

Ženšen nejen na ženské potíže 

Ženšen umí vyrovnávat hormonální hladinu, proto je tato bylinka užívána především ženami. Jenže ženy nejsou jediné, které mohou z moci ženšenu těžit. Ženšen pomůže rozhodně i mužské populaci. Umí například zvýšit schopnost organismu zvládnout stres, také snižuje únavu a přirozeně posiluje zdravou funkci nadledvinek. A mimo jiné stojí i za odbouráváním stresu a dlouhověkostí.  

I kopřiva ulevuje od únavy 

Další bylinkou, která ulevuje od únavy, je kopřiva dvoudomá. U ní se ví, že obsahuje celou spoustu minerálů a vitaminů, navíc nemá žádné negativní účinky. Umí snížit hladinu krevního cukru, také podporuje trávení. A, jak jsme zmínili, ulevuje od únavy, která na člověka může padnout nejen z důvodu nevyspání.  

Šalvěj i pro dobrou náladu 

Pokud vám ani jedna zmíněný bylinka nevoní, je možné dát šanci šalvěji. Ta mimo to, že ulevuje od únavy, vyvolává radostnou náladu a pomáhá při menstruačních bolestech. Také je to účinný pomocník při depresích.