Tipy nejen na lyžování, ale i na ubytování v Beskydech

Lyžování v Beskydech

Beskydy jsou skutečně oblíbeným místem, kam se lidé vydávají na dovolené. Samozřejmě Česká republika je plná krásných přírodních oblastí, do kterých se vyplatí zajet, ale Beskydy se jednoznačně řadí k těm nejkrásnějším. V létě se sem hojně jezdí za turistikou, v zimě za lyžováním.

Samozřejmě turistika je tu dost oblíbená i v zimě – vždyť Lysá hora je přístupná v každém ročním období. Dokonce si troufáme říct, že v zimě jsou Beskydy asi nejkrásnější! Pokud se vám podaří vyjít až na Lysou horu, což vřele doporučujeme, a pokud budete mít štěstí a nahoře na vrcholu nebude mlha či nějaká sněhová bouře, naskytne se vám fantastický pohled na zasněžené, zimním spánkem dřímající Beskydy.

Pojďme se však pozastavit u lyžování. To je aktuální téma. Řekněme si, kde se dá v Beskydech lyžovat a taky kde se můžete ubytovat.

Kde si v Beskydech zalyžuji?

Fantastické lyžařské areály se nabízí v okolí Frýdku-Místku, v Malenovicích nebo v Čeladné. Právě zdejší lyžařské areály vám nabízejí neopakovatelné lyžování, které vám nabídne úžasný výhled na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd – na Lysou horu. Až budete mít lyžování po krk, můžete se na vrchol této hory vydat i vy.

Nicméně dále se dá lyžovat například v Bílé – sem se hodí jezdit s rodinou, hlavně děti si zde užijí. V nedotčené beskydské přírodě si zalyžujete na Morávce nebo ve Visalajích, odkud mimo jiné vede krsáná oddychová trasa na vrchol Lysé hory.

Kde se v Beskydech ubytuji?

Co se týče ubytování, vřele doporučujeme rekreační centrum Sepetná, které nabízí ubytování v penzionu, v hotelu, v chatě nebo dokonce v bungalovech. Kromě toho je zde skvělá restaurace a můžete využít i možnosti volnočasových aktivit, k nimž se řadí například plavání nebo badminton. Rekreační centrum Sepetná je oblíbené i díky zdejšímu wellness, které je vyhlášené v celých Beskydech.