Trendy v kuchyních 2022. Vévodí mat i přírodní materiály

Trendy v kuchyních 2019. Vévodí mat i přírodní materiály

Investice do nové kuchyně je třeba právě u vás aktuální téma, jež je na programu každého dne. Kuchyně nejsou věčné, nevydrží dlouhá desetiletí. Jednou za čas je třeba je zmodernizovat, respektive zrekonstruovat. Je třeba je obnovit. Nejčastěji k velké rekonstrukci kuchyně dochází po deseti letech, kdy už skříně sotva drží na svých pantech a kdy poličky ještě tak tak drží na jednotlivých hřebících. 

Pokud aktuálně zvažujete rekonstrukci do příbytku, doporučujeme se orientovat v aktuálních trendech. Trendy v kuchyních se mění jako na běžícím pásu, vždyť to není tak dávno, co byla bílá in a dnes je to už jinak. Prozraďme si několik trendů v kuchyních, abychom neinvestovali do něčeho, co je už dávno out. 

Tmavé barvy jsou nyní v módě

Jak jsme zmínili, není to tak dávno, co byla bílá v kurzu. Dnes je však všechno jinak, dnes se dává přednost spíše tmavým barvám, ideálně takovým, které jsou v odstínu šedé, černé nebo hnědé. Takové kuchyně jsou posléze doplněny o přírodní materiály, které jim dodají eleganci. 

Pokud jste milovníky výraznějších barev a nebojíte si svou kuchyni zařídit do tyrkysové nebo fialové barvy, máte taky zelenou. Právě tyrkysová nebo fialová barva je skvělá do kuchyní. 

TIP: Pokud nejste zastánce žaluzií nebo chcete je právě více oživit, vyberte si garnyže na webu levne-garnyze.cz

Mat hraje prim

Lesklé materiály dnes už nejsou v módě. I to zmizelo z kurzu stejně rychle, jako to do kurzu přišlo. Aktuálně hraje prim mat. Pokud tedy pořizujete kuchyňskou linku, hlavně, ať je z matného materiálu. A navíc je vhodné, aby neměly skřínky žádné nábytkové úchytky. Nábytkové úchytky se dnes už taky nenosí, doslova se vytratily ze světa kuchyní. Na druhou stranu se dostaly do světa koupelen. 

Měď nahradila nerez

Poměrně dlouho se v žebříčku kuchyňských trendů držely nerezové spotřebiče. Aktuálně se však i těmto spotřebičům dává sbohem. Nerez totiž nahrazuje měď. Dokonce i nerezové kuchyňské dřezy a dřezové baterie jsou nahrazovány svými měděnými přáteli.