Výhody a nevýhody umělého vánočního stromu

Umělý vánoční strom

S blížícími se vánočními svátky většina lidí přemýšlí, jak letos ozdobí svou domácnost. Samozřejmě se musí pořídit vánoční stromeček, ale kromě něj je třeba koupit i jiné vánoční dekorace nebo světýlka, která se k vánočním svátkům zkrátka pojí. Pokud i vy přemýšlíte nad tím, jaký letos bude váš vánoční stromeček, měli byste sáhnout po tom umělém, a to hned z několika důvodů, které si zanedlouho sdělíme.

Živý stromeček je sice tradice, ale nic se nevyrovná tomu umělému. Je to jakási investice do budoucna – umělý stromeček tu bude i několik let, živý stromeček tu bohužel bude jenom jednu vánoční sezonu. Ovšem i takový umělý vánoční strom má své nevýhody.

Jaké jsou výhody umělého vánočního stromečku?

Nejdříve si však zmiňme výhody. Tou základní výhodou je to, co už bylo zmíněno, a sice že se jedná o investici do budoucna, díky které nebudeme muset rok co rok shánět vánoční stromečky po nejbližším okolí. Kromě toho je vánoční umělý stromeček skvělý v tom, že neopadává. To znamená, že kolem něj nemusíte během vánočních svátků létat s vysavačem nebo smetákem, protože dělá nepořádek.

Další výhodou je to, že je levnější než běžný živý vánoční strom. Navíc dneska je nabídka umělých vánočních stromků tak široká, ž

e si můžete vybrat, jestli sáhnete po smrku, jedli nebo borovici či jestli koupíte dvoumetrový či půlmetrový vánoční stromeček.

Jaké jsou nevýhody umělého vánočního stromečku?

Každá věc má ale svůj rub i svůj líc. I vánoční stromeček v umělé podobě má své nevýhody. Pojďme si je zmínit, ať jsme samozřejmě dosti objektivní. Hlavní nevýhodou je to, že vánoční stromeček v umělé podobě bohužel nevoní. Mnoho lidí miluje vůni lesa, kterou stromeček vždycky vnese do domácnosti. Mnoho lidí taky vidí nevýhodu v tom, že tento vánoční stromeček bude vypadat rok co rok pořád stejně – bude pořád stejně vysoký, pořád stejně bohatý, pořád stejně „nudný“.