Výhody a nevýhody živého vánočního stromečku

Živý vánoční strom

Jelikož nám vánoční svátky klepou na dveře, lidé začínají šílet. Je to každoroční šílenství, které se vztahuje na dárky a na to, jestli se stihne koupit všechno, co se koupit má a musí. V současné době se kromě dárků lidé starají i o to, aby měli krásný vánoční stromeček ve svém obýváku. V této souvislosti se však nabízí otázka, jaký vánoční stromeček letos koupit? Máme investovat spíše do živého vánočního stromečku nebo máme dát přednost umělému stromečku, který sice nevoní, ale za to vydrží dlouho?

Zejména do domácností, kde jsou malé děti, se má pořizovat živý vánoční stromeček. Důvod je prostý – přece jen živý vánoční stromeček do domu přinese tu pravou vánoční atmosféru. Na druhou stranu není ale nic špatného ani na klasických umělých stromečcích.

Je to tedy velké dilema, které se každý rok snažíme zvládnout co nejdříve. Pokud je vaším horkým kandidátem právě živý vánoční stromeček, přinášíme vám seznam výhod a nevýhod, abyste se rozhodli opravdu objektivně.

Výhody živého vánočního stromečku

  • vůně
  • vánoční atmosféra

Mezi výhody živého vánočního stromečku patří rozhodně to, že živé vánoční stromečky nádherně voní. I vůně se podílí na vánoční atmosféře, která vládne našim domácnostem, o tom není sporu. Když ale kolem stromečku budete chodit, opatrně, ať se nepíchnete.

Nevýhody živého vánočního stromečku

  • cena
  • opadávání
  • jednoroční záležitost

K hlavním nevýhodám vánočního stromečku patří rozhodně to, že se jedná o jednoroční záležitost. Zatímco investice do umělého vánočního stromečku vydrží i několik let, živý stromeček se koupí letos a příští rok se musí koupit nový. Díky čím dál více se zvyšující ceně nejsou živé stromečky vždy dobrou volbou.

Kromě toho vánoční stromečky v živé podobě opadávají, což znamená, že musíte i během vánočních svátků kolem stromečku chodit stále dokola se smetáčkem nebo vysavačem.