Zařizujeme bydlení do etno stylu

Zařizujeme bydl

Svou domácnost můžete zařídit do mnoha stylů. V současné době se preferuje takzvaný rustikální styl, kde hraje hlavní roli dřevo a květinový motiv. Také je populární skandinávský styl, který je plný jednoduchosti. Do dalších oblíbených stylů spadá například minimalistický styl, taktéž se zařizuje bydlení do retro stylu. My se však zaměřme na etno styl, který je velmi zajímavý. Zamilují si ho zejména ti, kteří milují exotiku a jinakost.

Už jste slyšeli o takzvané etno stylu? Jedná se o styl, který milují zejména cestovatelé, kteří milují kontakt s přírodou a berou v potaz umění předků. Etno styl je specifický stejně jako životní styl mnohých z nás. Nelze dokonce úplně říct, že zařizujeme bydlení do etno stylu, spíše lze říct, že zařizujeme bydlení tak, jak to cítíme, a tak, aby šel vidět náš životní styl.

Pro etno styl nejsou důležité aktuální trendy ve světě bydlení, nezajímá se dokonce ani o to, co je moderní a co moderní není. Předměty v domácnosti jsou chápány a brány jako jedinečnosti, které mají svůj příběh. Jak jsme zmínili, v potaz se zde bere zejména starodávné umění a řemesla, která byla v minulosti velmi důležitá a bez nichž ne dalo žít.

Jak by měl etno styl působit na člověk

Když vejdeme do domácnosti, která je zařízená do etno stylu, měli bychom se ihned cítit příjemně, uvolněně. Typické je pro styl zejména kombinování různých materiálů, kombinují se dokonce lesklé materiály s matnými, doplňky by měly být nositeli různých ozdob a dekorací.

Jednotlivé kousky by měly být z cest a měly by být něčím přitažlivé a něčím zvláštní. Kuchyně by měla být vyplněna tkanými koberečky a kovovým nádobím, zbylé domácnosti by měly být plné masivního dřevěného nábytku, který má viditelnou strukturu dřeva. V jednotlivých kusech nábytku by se měla skrývat samotná matka příroda.

Jaké květiny volit do etno domácnosti?

Co se týče květin, ty jsou v tomto stylu opravdu nepostradatelné. Orchideje jsou rostliny, které do etno stylu patří stejně jako calathea, která nám prozradí, kdy jít spát. Medinillamagnifica je další květina, která by měla mít v etno domácnosti své místo.