Vyplatí se Netflix nebo HBO Max?  

Vyplatí se Netflix nebo HBO Max?

Pokud rádi sledujete filmy a seriály, pravděpodobně znáte pojem streamování a některé platformy, které tyto služby nabízejí. V tomto článku porovnáme dva největší rivaly na trhu, a zaměříme se na výběr filmů a ceny, které platformy nabízí.  

Cena 

Úplně první věc, kterou bychom chtěli probrat, když mluvíme o nejlepší streamovací službě, jsou ceny. Když totiž uvažujete o nové službě, musíte mít vždy na paměti, kolik měsíčně utratíte za její provoz. 

Netflix  

Netflix má ve většině zemí tři různé tarify: Základní, Standardní a Prémiový. Mějte na paměti, že ceny se mohou měnit podle toho, ve které části zeměkoule žijete. 

Basic, stojí pouhých 8,99 dolaru měsíčně, ale neumožňuje uživatelům sledovat na více než jedné obrazovce a silně omezuje kvalitu obrazu, včetně standardního rozlišení. 

Standard, stojí 13,99 USD měsíčně a umožňuje sledování na dvou různých obrazovkách současně, přičemž zaručuje kvalitu HD, tedy 720p. 

Premium, stojí 17,99 USD měsíčně a zvyšuje počet obrazovek, které můžete mít současně, na čtyři, což je ideální volba pro rodiny a skupiny přátel. Kromě toho umožňuje streamování v rozlišení Ultra HD neboli 4K. 

HBO Max  

Tato služba, která má rozhodně esa v rukávu v podobě seriálu Hra o trůny nebo Westworld, začala v roce 2020 nahrazovat HBO Go a už se vypracovala na jednu z nejlepších alternativ Netflixu. 

HBO Max nabízí dva měsíční tarify 

Basic za 9,99 dolaru za plný přístup, ovšem s reklamami. To znamená, že váš zážitek ze sledování bude čas od času přerušen kvůli krátkým reklamám.  

Premium je za 14,99 dolaru a bez reklam.  

Katalog 

Další velmi důležitou kategorií, kterou je třeba zvážit při výběru je katalog jednotlivých platforem. Obě nabízejí velký výběr původních filmů a seriálů, ale pouze jedna z nich nabízí seriály, které sama nevyrábí, a to prostřednictvím smluv s jinými distributory. 

Netflix  

Netflix nabízí stovky titulů, například klasiky jako The Walking Dead, Rick and Morty, Vikings, Grey’s Anatomy nebo Breaking Bad. K dispozici jsou také velmi známé filmy jako Star Wars: Síla se probouzí a Irčan. Na Netflixu najdete vše od seriálů pro teenagery až po špionážní filmy. 

HBO Max 

HBO Max nabízí pouze seriály původní tvorby, které nejsou dostupné na jiné platformě, jako jsou Watchmen, Hra o trůny, Westworld a True Detective. Kromě toho jsou zde exkluzivní produkce Warner Media a reunion speciály klasických seriálů, jako jsou Přátelé a Fresh Prince of Bel-Air. 

V oblasti filmů HBO zakoupila práva na několik nejznámějších filmů jiných společností, například Matrix, Dědictví, Osvícení, Joker a V jako Vendeta.