Zima byla tuhá

zima funkční prádlo

Letošní zimní období se zdálo být nekonečným. Nikdo ještě na Štědrý den netušil, že následující týden se řádně zapíše do historie České republiky. Nakupování vánočních dárků před slavnostní večeří se obešlo bez sněhu, bez náledí a také bez nízkých teplot. Co ovšem přišlo mezi svátky, to opravdu nikdo neočekával.

Dětské oči se rozsvítily při pohledu na přírodu po nadělování dárků. Najednou se zima ukázala v celé své kráse. Sněhu napadlo až po kolena, tudíž se dětské radovánky mohly rozeběhnout v plném proudu. Koulování, sáňkování nebo bobování bylo taktéž na denním pořádku. Milovníci zimních sportů mohli konečně vytáhnout své lyže, běžky či snowboardy a mohli silvestrovskou velkolepou noc trávit na oblíbených horách při sjíždění ještě oblíbenějších sjezdovek.

Do povinné výbavy každého lyžaře nespadaly jenom kvalitní lyžařské bundy nebo kalhoty. Samozřejmostí byly i přilby, rukavice, lyžařské brýle a ochrana obličeje. Mezi další velké body patřilo i funkční prádlo. Bez něj by lyžaři na sjezdovkách umrzli, a to nemuseli jet nikam do zimních krajů. Teploty totiž klesaly hluboko do minusových hodnot. Dotkly se na některých místech například až mínus čtyřiatřiceti stupňů Celsia. Což už se dá hodnotit jako opravdový extrém.

Proto se není čemu divit, když funkční prádlo nosili běžně i zaměstnanci nejrůznějších firem. Pravidelným dress codem byla funkční trička například u těch pracovních pozic, které figurují venkovní prací. Konkrétně se tak myslí například truhláři nebo pracovníci pošty.

Mnohdy se ovšem stane, že se i s touto koupí řádně spletete. Je zapotřebí vybírat takové funkční prádlo, které dobře saje pot a je především příjemné na tělo. Musí padnout tak akorát – větší velikosti mohou jen propouštět teplo ven, v menších kusech se nemusíte cítit zrovna komfortně. Dbejte také na materiál. Je potřeba, aby se nejednalo o běžnou nekvalitu. U tohoto prádla se převážně letošní zimu nemělo šetřit. Jelikož mrazy byly opravu silné, bylo důležité udržet tělo jakýmkoli způsobem v teple. Pokud jste nešetřili na tomto oděvu a koupili si opravdu kvalitní kousky, jistě jste nevyhodili peníze oknem. Musíte uznat, že jen díky tomuto prádlu jste zůstali i v tak mrzutém počasí pěkně v teploučku.