Bezpečnost při práci se často podceňuje

Bezpečnost při práci

Hlavu má mnoho lidí pouze na to, aby jim nepršelo do krku. Jenže tato část těla je jedna z nejdůležitějších. Přicházíme v ní na nejrůznější myšlenky, nápady, domněnky, slova a spoustu jiného. Proto bychom měli dbát na to, aby vždy zůstala plně chráněna, a to i před úpalem během horkých letních měsíců, kdy sluníčko pálí nevýslovnou sílou.

Jestliže pracujete v náročných pracích, které v sobě nesou například ztížené pracovní podmínky, je zapotřebí, abyste chránili své tělo. Ochrana je totiž vždy na prvním místě. Jelikož pracujete ve ztíženém prostředí, dostanete jistě vyšší plat než vaši nadřízení. Za ztížené prostředí, o svátcích, přesčas a za práci v noci totiž každému zaměstnanci náleží příplatky. Za ony příplatky si kupte například přilbu nebo jinou pokrývku hlavy. Toto by ovšem neměla být vaše starost, měl by se o vaše zdraví zajímat a starat převážně zaměstnavatel, protože pokud si nějak ublížíte, je to také jeho problém. Mnohdy ale zaměstnavatel nemusí vyhodnotit vaši pozici jako nebezpečnou, proto odmítne investovat peníze do ochranných prvků. Pakliže se ale cítíte ohroženi, nezbývá nic jiného, než si nějakou ochranu pořídit.

Ve ztíženém prostředí se mnohdy nepotřebuje pouze ochrana hlavy, ale také jiných částí těla. Jestliže pracujete třeba v dolech, mezi další ochranné prvky patří například ochrana zraku nebo něco, co ochrání vaše dýchací cesty. Pod zemí je totiž vzduch vážně špatný a vašemu zdraví jistě neprospívá. Proti špatnému vzduchu lze bojovat s nejrůznějšími rouškami, filtry či ochrannými maskami.

Ať už ale pracujete v jakémkoli povolání, určitě dbejte alespoň na správný pracovní oděv a pracovní boty. Pakliže jste například profesí truhlář nebo dělník, nemůžete se v práci pohybovat v polobotkách nebo v úzkých kalhotách a v košili. Pořiďte si pevnou obuv a převážně montérky.