3 tipy na zásadité potraviny: Jděte zdraví naproti

3 tipy na zásadité potraviny: Jděte zdraví naproti

Kyselinotvorné potraviny podporují vznik infekcí v našem organismu, zatímco zásadité potraviny se zasazují o jejich eliminaci. Co si dát denně dobrého, abyste si upevnili zdraví a předcházeli nemocem? 

Alkalická voda pomáhá snížit riziko vzniku nemocí

Až stovka nemocí začíná tak, že je naše tělo delší dobu v kyselém prostředí. To je následek nesprávné stravy bohaté na cukry nebo smažené a prefabrikované potraviny. Zredukovat potíže vám pomůže třeba alkalická ionizovaná voda. Ta se výborně hodí pro celodenní dodání hydratace celému tělu, jelikož mnohem lépe prostupuje buněčnými membránami. Alkalická minerální voda je tak účinný prostředek ke snížení rizika vzniku mnoha onemocnění. 

Mrkvová šťáva dodá vitamíny a živiny

Samozřejmě že pro ranní snídaňové menu se voda příliš nehodí. Proto si připravte mrkvovou šťávu. Tu je nutné připravit vždy čerstvou. Můžete její chuť obohatit o čerstvou červenou řepu, petržel nebo celer. Mrkvová šťáva vám do těla dodá potřebné vitamíny a živiny, a také se postará o snížení pH ve vašem trávicím systému. Mrkev je kromě vlákniny a beta-karotenů bohatá i na vitamíny A, C, K a B. Naleznete v ní i draslík, mangan, železo a měď. Mrkev vám pomůže nastartovat trávení i imunitu. 

Sušené fíky jako příjemné mlsání

Chtěli byste si dopřát nějakou sladkost, ale odmítáte se cpát rafinovaným cukrem? Výborně. Sušené fíky vám pomohou správně nastavit úroveň energie například před sportovním výkonem nebo těžkou prezentací v práci. V čerstvém stavu je v nich až čtvrtina obsahu přírodního cukru. Do těla dostanete antioxidant v podobě vitamínu C, ale také vitamíny B, A a vápník. 

Zásadité potraviny se postarají o redukci rizika vzniku civilizačních chorob ve vašem organismu. Jejich konzumace by měla být každodenní samozřejmostí. Jděte svému zdraví naproti i vy.