Základní autokosmetika, kterou byste měli mít doma

Základní autokosmetika, kterou byste měli mít doma

Péče o vozidlo nezajišťuje jen reprezentativní vzhled automobilu. Kvalitní autokosmetika se stará také o to, aby byla zachována hodnota vozu po dlouhou dobu. Co byste měli mít doma? 

Není potřeba jezdit do myčky

Pokud máte rodinný dům nebo místo, kde si můžete auto sami dobře umýt, není potřeba se objednávat na jarní čištění auta. Detailing si můžete obstarat i v domácích podmínkách. Sice to zabere nějaký čas a musíte počítat s tím, že se trochu umažete, ale výsledek bude rozhodně stát za to. To první, co budete potřebovat, je kvalitní odmašťovač na auto. 

Odmastit, to je první krok

Jako první budeme potřebovat odmašťovač na auto. Ten je základem například pro přípravu vozidla pro následnou aplikaci křemičitých povlaků. Kvalitní odmašťovač se postará o odstranění zbytků olejových látek, past, nebo také starých voskových povlaků. Některé odmašťovače jsou vhodné pro lak vozidla, jiné jsou určené pro skleněné a plastové povrchy. Abyste předešli vzniku šmouh nebo škrábanců, vždy používejte speciální utěrky pro autodetailing. 

Navoskovat, aby byl chráněn lak vozidla

Jako další součást domácího autodetailingu se nesmí zapomenout na voskování. Kvalitní vosky jsou sice poměrně drahé, ale zajistí vám optimální ochranu laku vašeho vozidla. Profesionální výrobky obsahují karnaubský vosk barvy slonové kosti a jediná dóza tak vydrží až na dvacet aplikací. Následný efekt v podobě ochrany laku a nepřehlédnutelného lesku tak určitě nepřehlédnete. Chránit lak pomocí vosku je dobré pravidelně, obecně se doporučuje vosk aplikovat alespoň jednou ročně, a to na jaře. 

Také interiér je třeba důkladně očistit

Konečně je čas na to, abychom udělali pořádný očistný proces také v interiéru vozu. Vezměte si k ruce produkt, který bude ničit bakterie a choroboplodné zárodky a zároveň absorbovat pachy. Hygienicky čisté povrchy a absorbér zápachu, to je výborná kombinace. Eliminujete tak lepivé zbytky, které přitahují nečistoty. 

Kvalitní autokosmetika prodlouží životnost vašeho vozu.