4 věci, které jste nikdy doma nedopustili, než jste měli děti 

4 věci, které jste nikdy doma nedopustili, než jste měli děti

Mít děti člověka změní navždy. A nezmění to jen nás, ale také náš domov. Milovali jste svůj útulný a stylový nábytek a atmosféru? No, řekněme, že i nyní je to originální. Co se dříve u vás rozhodně nesmělo stát?  

Jdeme spát a na kuchyňské lince je stále nádobí 

Nemyslitelné. Dříve jste obětovali i kousek svého spánku, jen abyste se ráno probudili do uklizeného a příjemně voňavého prostoru. I po oslavě narozenin jste ještě ručně domývali skleničky. Když ale máte malé děti, tento krásný zvyk občas porušíte. Nechcete cinkáním nádobí potomka budit. A už vůbec nemáte večer energii na dokonalý domov. Čeká vás totiž opět noční. Kolikátá v řadě už?  

Hračky budou, ale jen v pokojíčku 

Samozřejmě, od toho dětský pokoj je. Uloží se zde hračky a vše vypadá dokonale, jako z časopisu o bydlení. A nebo to tak už není? Možná jste povolili malý kousek hraček v obývacím pokoji. Možná už je malý koutek i v jídelně. No a zaručeně je v koupelně alespoň jeden box s hračkami do vody. Staré přesvědčení odvál zub času.  

Jídlo konzumujeme pouze v jídelně, vždy společně 

Slyšíme váš hlasitý smích a vidíme vás, jak se ukrýváte ve spižírně, abyste do sebe potají nasoukali malou porci nezdravých brambůrek nebo šlehačky. Nikdo vás u toho rozhodně nesmí vidět! A na druhém konci bytu? Odrůstající děti si mezitím ukořistily misku s piškoty a vítězoslavně si ji s sebou berou do bunkru v pokojíčku. Tradá! Něco se asi změnilo.  

Polštářky jsou vyrovnané, prostěradlo napnuté 

Určitě jste to milovali také. Přišli jste domů z práce a domácnost byla skutečně reprezentativním místem. Radost pohledět. Polštářky na pohovce byly seřazené podle barev, peřiny vždy ustlané a vypnuté. Kdykoliv se k vám stavil někdo známý, přivítala jej vzorná domácnost. S dětmi to již ale nestíháte a děláte větší či menší ústupky.  

A to je život. Děti nám změnily také podobu naší domácnosti.