Arganový olej jako zázrak ve světě kosmetiky. S čím pomáhá?

Arganový olej jako zázrak ve světě kosmetiky. S čím pomáhá?

Svět kosmetiky oplývá celou spoustou kosmetických přípravků. Mezi ně patří kokosový olej a také arganový olej, který je označován nejen ve světě kosmetiky za tekuté zlato nebo také za učiněný zázrak. Mluvíme zde o produktu, který má své kořeny v dalekém Maroku. Většina lidí se domnívá, že prospívá jenom vlasům a kůži, ale pravdou je, že jeho účinky zasahají ještě dál. Pojďme se však pozastavit nad těmi kosmetickými účinky a říct si, jak konkrétně vlasům či pokožce prospívá.  

Dokonalá hydratace 

Lidé mající suchou pokožku moc dobře vědí, jak těžké je zbavit se stroupků a svědění. Hydratovat pleť není zrovna snadné, ale s arganovým olejem se to zvládne opravdu levou, zadní. K hydrataci se používá hlavně hydratační arganový krém, který obsahuje nejen vitamin E, ale také hromadu mastných kyselin. Je tak naprosto ideálním produktem, který pokožku nijak nedráždí a snadno se do ní vstřebává.  

Pro oslnivý lesk 

Arganový olej se přidává také do kondicionérů na vlasy. Díky němu jsou vlasy nejen měkčí, ale svým leskem naprosto oslňují kdekoho. Abyste tohoto oslnivého lesku dosáhli, je zapotřebí kondicionér z arganového oleje používat denně. Hodí se pro všechny typy vlasů a všem dokáže ulevit od rozštěpených konečků.  

Proti akné 

Arganový olej je skvělým pomocníkem proti akné. Ten, kdo akné někdy trpěl nebo doposud trpí, ví, jak těžké a psychicky náročné je odstranit tuto nedokonalost, která umí razantně snížit sebevědomí. Arganový olej však upokojuje postiženou kůži a významně podporuje hojení. Jedná se o nemastný produkt, který dodá pleti přirozenou vlhkost. 

Pro vlhčí rty 

Trápí vás suché rty, které se loupou a tím pádem bolí? Arganový olej je pomocník i v tomto případě. Naše rty hlavně v chladném období praskají kvůli suchosti, arganový olej však udrží jejich vlhkost, což vede k zachování jejich pružnosti a měkkosti.