Podle čeho vybírat hračky pro děti?

Podle čeho vybírat hračky pro děti?

Vybírat hračky pro děti, to může být pro leckoho velký oříšek. Proto se nabízí otázka, podle čeho hračky pro nejmenší vybírat? Naštěstí existuje několik tipů, kterými se můžete řídit ve chvíli, kdy se před vámi objeví celá spousta přenádherných kousků, z nichž máte vybrat jen pár.  

Věk poradí nejvíce 

Při výběru hraček pro děti se řiďte hlavně podle věku. Ten vám prozradí nejvíce. Zatímco pro nejmenší děti vybíráme hračky takové, které jsou z dobře omyvatelného materiálu (přece jenom je často hází na zem nebo se často ušpiní), pro děti od jednoho roku jsou vhodné hračky rozvíjející motoriku či podle kterých mohou rozpoznávat barvy či tvary.  

Další kategorií jsou děti od dvou let, kterým uděláte radost barevnými knihami, díky kterým budou moct pojmenovávat zvířata nebo objekty, které na obrázku uvidí. Pro děti od tří let jsou zase vhodné různé kouty s nářadím, kuchyňky nebo případně stavebnice auta, lodě nebo jeřáby. 

Vybíráme také podle materiálu 

Věk dítěte poradí opravdu nejvíce. Podle čeho se však také budete rozhodovat při výběru hraček, je materiál. V tomto případě záleží už na vás, co preferujete. Zatímco některý rodič preferuje jenom dřevěné hračky pro své děti, jiný je otevřený i těm plastovým nebo kovovým alternativám. Ono záleží i na konkrétní hračce. Zatímco stavebnice je dobré mít spíše ze dřeva, propracovaná auta ze dřeva jen stěží vyrobíte, tudíž přistoupíte k plastu.  

Co vaše dítě opravdu ocení? 

Při výběru ideální hračky pro nejmenší (nebo i větší) děti se však dívejte i na jejich vlastní potřeby. Po čem děti vlastně touží? A opravdu chtějí hračku, kterou držíte v rukou? Zavděčíte se jim? Nebo jen koupíte něco, co se líbí vám, ale co se rozhodně nelíbí jim? Pokud se domníváte, že si dítě nebude s hračkou hrát, raději od ní dejte ruce pryč. Byly by to přece jenom jen vyhozené peníze.