Co by mělo být v každé koupelně

koupelna

Málo prostoru, standardní výbava a přece existuje několik věcí, které by neměly v koupelně chybět. Navíc se dají vymyslet kombinace, jež oživí tento prostor. Už dávno neplatí, že do vlhkých prostor patří jen osvětlení a ručník. Koupelnové doplňky jsou vybírány podle návrhu. Tipy na toto téma lze najít hodně. Ale výběr nábytku, domácích spotřebičů a doplňků pro funkční účel je mnohem důležitější než sledovat estetické preference.

Které věci mají být v koupelně?

Modrá koupelna, kde se mísí tmavě modré dlaždice na podlaze a žluto-oranžové ručníky na polici vpadá stylově. Bílé umyvadlo se budedobře vyjímat na stole z šedého mramoru. Designéři nabízejí širokou škálu možností pro interiérové ​​dekorace v závislosti na obsah vaší peněženky. Ovšem praktický a racionální přístup k uspořádání koupelny umožňuje kriticky uvažovat o navrhovaných myšlenkách, je nutné zadat seznam potřebné sanitární keramiky a doplňků.

Koupelna – hlavní otázky:

  • Zda kombinovat koupelnu s WC?
  • Je lepší vana nebo sprchu? Nebo kombinace obojího?

Kohoutek a umyvadlo

Teplá a studená voda, pohodlné umyvadlo – bez těchto koupelnových doplňků si nelze hygienu představit.

Zrcadlo

Nezbytný atribut každé koupelny, oholit si vousy bez tohoto doplňku, nemyslitelné. Zrcadlo nad umyvadlem s uzavřenými policemi a lokálním osvětlením lze považovat za ideální.

Police nebo skříň

Toaletní potřeby a další věci musí být někde skladovány. Dobrá volba – plastové nebo proutěné krabice s víkem, které lze libovolně přeskupovat v závislosti na potřebách.

Ramínka

Čisté ručníky a župany lze skladovat složené na skříni v polici nebo na věšáku.  Háky nebo držáky pro koupelnové doplňky je lépe umístit v blízkosti vany nebo sprchy a ručníky na obličej a ruce – vždy vedle umyvadla.

Vyhřívaný věšák na ručníky v koupelně

Vyhřívaný věšák na ručníky to je někdy jediný zdroj tepla v koupelně. Sušák na ručník oceníte nejen pro teplo, ale hlavě pro skutečnost, že na nich ručníky a jiné oblečení rychle schnou. V případě, že vytápění domu je nepravidelné, je to jediný způsob, jak vysušit mokré věci.

Ventilace

Vysoká vlhkost v koupelně – nejběžnější a zcela přirozený koupelnový doplněk. Bez spolehlivého systému větrání v místnosti, jste ohrožení vlhkostí, která je úrodnou půdou pro plíseň.