Časté dotazy ohledně dotací Nová zelená úsporám

Časté dotazy ohledně dotací Nová zelená úsporám

I když jsme se rázem, takřka mrknutím oka, dostali do nového roku, stále platí jedna věc, a sice dotační program Nová zelená úsporám. I když se nás aktuálně týká mnoho finančních a daňových změn, dotační program stále funguje a stále si můžeme požádat o dotaci na výměnu oken, o dotaci na zateplení nebo třeba o dotaci na fotovoltaiku, která se mimochodem může dostat až do výše 155 tisíc korun. Podívejme se dotacím na FVE blíže na zoubek. Pokud byste si však i přes zmíněné informace nevěděli s žádostí o dotaci rady, skrze Zelenou dotaci se vám požadovaného finančního příspěvku dostane. 

Až 155 tisíc korun

Jak již bylo zmíněno, díky dotaci na fotovoltaiku můžete získat příspěvek až ve výši 155 tisíc korun. Takto vysoká dotace se vztahuje zejména na nejvýkonnější fotovoltaické systémy, které mají výkon vyšší jak 4,6 kWp. Takto výkonné solární elektrárny mají především domácnosti, v nichž žije více generací. 

Dotaci až 105 tisíc korun mohou získat fotovoltaické elektrárny, které mají baterii o výkonu vyšší jak 3,5 kWp. 75 tisíc korun získají ty solární elektrárny, které mají výkon vyšší než 2,0 kWp, až čtyřicetitisícovou dotaci mohou získat fotovoltaické systémy v ostrovním režimu. 

O dotacích na fotovoltaiku

Pokud jste se rozhodli požádat o dotaci na fotovoltaiku, určitě vás zajímá všechno podstatné info. Pojďme si zmínit to nejdůležitější. 

Zejména je třeba říct, že dotace na FVE se vztahuje jenom na rodinné domy, nevztahuje se na rekreační objekty, jako jsou třeba chaty nebo chalupy. Taktéž se dotace nevztahuje na byty. Pokud jste však majitelem rodinného domu, nezáleží na tom, jestli jste právnickou osobou nebo fyzickou osobou, na dotaci můžete dosáhnout. 

Dokonce na dotaci můžete dosáhnout, aniž byste splnili nějaké technické podmínky. Na stejnou dotaci může dosáhnout novostavba i starší rodinný domek.