Cottagecore, kousek venkova u vás doma  

Cottagecore, kousek venkova u vás doma  

Cottagecore interiéry jsou rustikální a připomínají anglický venkov. Vládnou v nich barvy jako modrá, žlutá, červená a najdeme v nich kombinace různých vzorů. Jelikož se vracíme na venkov, mohou se zde objevit také ručně vyráběné dekorace. Cottagecore styl je ideální pro ty, kteří by si kousek přírody, klidu a pohody chtěli odnést k sobě domů. Jeho cílem je zpomalení v životě a návrat k tradicím. 

Styl se zaměřuje na nábytek s historickou hodnotou, keramiku, květiny, police plné knih a obrazy v krásných rámech. Pokud vás oslovil, čtěte dál a inspirujte se.  

Nepořádek? Nevadí 

V cottagecore stylu jde hlavně o to, abyste se doma cítili dobře. Vše, co vnášíte do interiéru by ho mělo zútulnit. Tomu také pomůže aroma. Vsaďte na čerstvé květiny, aromatické oleje a pusťte se do pečení! Vůně koláčů či jiného sladkého pečiva je jednou z nejdomáčtějších vůbec. 

Pořiďte si deky, polštáře, přehozy. Zkuste si představit, jak žily předešlé generace. Jak stolovaly a zdobily své domovy. Na malý nepořádek se vykašlete, dovolte si odbourat stres a užít si domácí pohodu.  

Starý nábytek? Také nevadí! 

Restaurovaný nábytek je v kurzu a skvěle padne do vašeho cottagecore interiéru. Hledejte v bazarech a buďte trpěliví.  

Pro Cottagecore je charakteristické masivní dřevo, využijete ho třeba na jídelní stůl, který ozdobíte venkovským ubrusem.  

Kuchyň 

Pro kuchyň vybírejte světlý nábytek, kovové úchyty a nezapomeňte na dekorace. Můžete použít dřevo s patinou, doplňky z keramiky, proutí a textil. Nezapomínejte na ruční zpracování. Nemusíte se bát bílé, máslové ani béžové, které krásně sednou k odstínům žluté či načervenalé.  

Pro úchytky zvolte motivy květin či ptáčků! 

Masivní dřevo 

Jak již bylo řečeno, pro cottage styl je masivní dřevo charakteristickým znakem. Taková dřevěná podlaha nejenže zútulní váš domov, ale také toho hodně vydrží. Dbejte však na kartáčování, hoblování a ošetřování vosky či oleji.  

Osvětlení 

Za osvětlením také do bazaru. Najdete tam starožitné svícny, svítidla se stahovacími stínidly či petrolejové lampy, které navodí romantickou atmosféru.  

Jak správně vybrat barvu  

Bílá. Nebojte se jí, nešetřete s ní a využijte jí tolik, kolik jen chcete. Na nábytek, podlahu či stěny. Bílá se hodí ke všemu a v kombinaci s dřevem a přírodninami působí výborně. Pokud nechcete sahat po bílé, elegantně působí odstíny hnědé, šedohnědé, pískové či kávové. Pokud se nebojíte netradičních barev, sáhněte po malinové, zlatě okrové, fialové, vínové či azurové.