Dbejte na detaily – i na kliky u dveří

Dbejte na detaily – i na kliky u dveří

Móda jde rychle vpřed. Často se zdá, že dokonce i vzad. Pokud zařizujete svou domácnost, dbejte taktéž na nejnovější módní trendy. Módní styly se totiž neprojevují jen v oblasti oděvů nebo obuvi, ale také v bydlení.

Nejnovějším hitem jsou stříbrné a zlaté dekorace. Pakliže máte na svém stolku alespoň stříbrný svícen, jste „in“. Tyto kovové prvky se staly opravdu velmi oblíbenými. Zejména zaujaly nejrůznější věšáky nebo úchytky v různých tvarech. Nejčastěji jste se setkali s tvary zvířat, jako byly například koně či opice. Někomu se zdálo, že mít masivní koňské hlavy či svícny ve tvaru opic je vážně krok vedle. Jinému se tento styl ale zalíbil natolik, že si pořídil do své domácnosti hned několik takových doplňků.

Abychom byli přesní, na módní dálnici se nyní setkáte s kokovými prvky, které jsou ovšem pouhými detaily v různých místnostech domu. Chtějí poukázat na to, že byste ve své domácnosti měli myslet na všechno – nejen na ty velké a prostorově objemné věci. Detaily jsou totiž to, co tvoří úplnou domácnost.

Vybrat si zařízení do obývacího pokoje nebo kuchyně – to už nepatří zrovna k těm nejtěžším úkolům při vybavování nového domu. Mezi ty největší oříšky patří právě, ony zmíněné, doplňky. Právě ty naprosto zútulní a ucelí všechny místnosti v domě. Klasika spočívá ve fotografiích, jež vyplňují prázdné police skříní v obýváku, kresby dětí doplňují prázdný povrch lednice. Kovové prvky ovšem dodají šmrnc, a to nejen v podobě, v jaké ji známe.

S takovými prvky se totiž setkáte i na místech, kde s nimi počítáte vlastně automaticky. Jedná se například o kliky na dveřích. Víte, že tam jsou, a už je dál neřešíte. To, že má špatný tvar nebo není vůbec sladěna ke zbytku domu – to už vás tak úplně nezajímá. Dbejte ale i na tento detail. Vždyť klika je první, čeho si návštěva všimne. A ať je i tento kousek vašeho domu pochválen. Mezi nejoblíbenější patří nerezové kliky, které se staly populárními rychlostí blesku. Skvěle se hodí k nerezovým kuchyňským spotřebičům.