Dopřejte si kvalitní zimní bundu

Zimní bunda

Patříte mezi ty, kterým loni bunda dosloužila, a uvažujete nad koupí nové? Máme pro vás tipy, jak vybrat správný kousek. Kvalitních bund je široká škála, stačí jen vybrat tu, ve které se bude cítit dobře a pohodlně.

Plno letáků či reklam lákající na zimní bundu spatříte téměř na každém kroku. Při výběru bundy je dobré mít na paměti, že celkovou kvalitu zimní bundy ovlivňuje především kvalita použitého materiálu. S rostoucí kvalitou však samozřejmě, jak už to bývá, roste i samotná cena. Kvalitní zimní bunda sice stojí více, ale věřte, že taková investice do zimní

bundy se vám vrátí v podobě tepla a komfortu.

Co by měla zimní bunda nabídnout?

Zimní bunda určená pro běžné městské nošení by měla splňovat několik základních kritérií, které však nejsou tak přísné, jako v případě bundy určené pouze pro lyžování na horách. Především by měla být nepromokavá a dobře prodyšná. První parametr poznáte velice snadno. Nepromokavost se nejen u bund udává tzv. vodním sloupcem v milimetrech. U bund pro běžné nošení do města bohatě postačí vodní sloupec 3000 až 5000 mm, na hory je pak doporučeno výrazně více, výjimkou nejsou ani lyžařské bundy s vodním sloupcem 15000, 20000 nebo více milimetrů. Důležitým kritériem je také dobrá prodyšnost. Ta zabraňuje přehřátí organismu, zajišťuje odvod potu a garantuje to, že se v zimní bundě budete cítit i ve větších mrazech příjemně. Kvalitní zimní bundy mají kromě nepromokavosti a dobré prodyšnosti také řadu „vychytávek“. Mezi ně patří například odepínatelné a nastavitelné kapuce, lepené švy, odepínatelné sněhové pásy a další, díky nimž můžete některé bundy nosit nejen ve městě, ale poslouží Vám velice dobře i na horách.

Nehleďte na cenu, ale na kvalitu, pár ušetřených korun bývá v těchto případech spíše na škodu.