Financování lyžování v zahraničí

Financování lyžování v zahraničí

Dovolenou v zahraničí je třeba vždy pořádně promyslet, i když jde jen o krátkou lyžovačku kousek za hranicemi. Pokud se jako turisté řádně připravíte, pak si z dovolené odvezete nádherné zážitky a příjemně si odpočinete.

Připravili jsme si pro vás pár tipů a rad, jak se na takovou zimní lyžovačku v zahraničí připravit, aby vás nezastihlo nečekané překvapení. Ačkoliv se nám bez hraničních kontrol jezdí ze země snadněji, tak se musíme připravit na jiné zákony, a hlavně nezapomenout pojištění.

Vozidlo musí být důkladně zkontrolováno

Váš automobil musí mít provozní kapaliny doplněné do maxima a nádrž musí být vždy nejméně do poloviny plná v případě zácpy. Startovací kabely, škrabka, rukavice a lopata jsou v tomto období nutnou výbavou vašeho vozidla.

Ve sněhové kalamitě můžete i uvíznout, takže s touto katastrofou počítejte a sbalte si teplou deku, oblečení, nápoje i jídlo. Selhat v mrazivém počasí může baterie auta, takže té věnujte velkou pozornost a zkontrolujte nežna cestu vyrazíte.

Na pojištění nešetřete

Jako turisté nezapomeňte na cestovní pojištění s dostatečným limitem na léčbu, ale také na odpovědnost za škodu a újmy. Kontakty na asistenční službu mějte vždy u sebe, nejlépe v mobilním telefonu, jelikož zaměstnanci pojišťovny vám pomohou v nesnázích a poradí co dělat.

Všichni zimní sportovci se musí řídit pravidly FIS, které platí pro pohyb na sjezdovce. V zahraničí musí viník hradit poškozenému všechny náklady, které souvisí s nehodou. V zahraničí jsou to částky pro nás enormní, takže pojištění odpovědnosti je v případě srážky obrovskou výhodou.