I v létě si lidé půjčují. Na co nejčastěji?

I v létě si lidé půjčují. Na co nejčastěji?

V létě jsou půjčky taktéž nadmíru atraktivní. Mnozí lidé si myslí, že během léta si lidé nepůjčují, ale průzkumy ukazují, že si lidé půjčují daleko více než kdy jindy. Samozřejmě si lidé půjčují peníze i během zimy, konkrétně před vánočními svátky, ale léto je z pohledu půjček trochu vytíženější. Nabízí se však otázka, na co konkrétního si lidé během léta půjčují, co je důvodem toho, že i během letních horkých měsíců požádají o úvěr. 

Před zodpovězením otázky je třeba konstatovat, že lidé si už nepůjčují jenom u bank. Banky se pro mnohé z nás stávající spíše neatraktivními než atraktivními. Daleko atraktivnější jsou nebankovní půjčky, o které se může požádat z pohodlí domova. Takovou nebankovní půjčkou je například půjčka Rerum, která je rychlou půjčkou online. O půjčku Rerum si tak můžete požádat z pohodlí domova, navíc na schválení půjčky a na poslání peněz na bankovní konto nebudete dlouho čekat. 

Pojďme si však zodpovědět výše uvedenou otázku, a sice co je důvodem toho, že si půjčujeme i během letních měsíců?

Důvodem bývá dovolená

Nejčastějším důvodem toho, proč žádáme v létě o půjčky, bývá dovolená. Lidé se nepoučí a nepoučí, zkrátka si na svou dovolenou ne a ne našetřit. A tak si raději půjčí, místo aby se dovolené pro jeden rok vzdali a začali si šetřit na dovolenou na příští rok. Nedávné průzkumy ukázaly, že dovolené jsou pro Čechy doslova posvátné, to je možná důvod toho, proč si lidé raději půjčí aspoň na zálohu na dovolenou místo toho, aby se dovolené vzdali. 

Důvodem bývají také dětské tábory

Častým důvodem půjček bývají i dětské tábory, které se k létu zkrátka pojí. Ovšem stejně jako všechno, i dětské tábory jsou rok od roku dražší. Ne všichni rodiče si mohou dovolit takovou dětskou dovolenou, ovšem nechtějí ji dětem odepřít, a tak si raději půjčí. Dětské tábory jsou pro děti přínosné, navíc je to jeden obrovský zážitek, na který budou děti vzpomínat celý život.