Jaké příslušenství vybrat k vaně?

Jaké příslušenství vybrat k vaně?

Rozhodli jste se pro nákup konkrétní vany a přemýšlíte jaké příslušenství k ní ještě vybrat? Příslušenství a doplňky k vanám je dobré kupovat ihned spolu s konkrétním výrobkem. Je to hlavně z důvodu kompatibility. Například pokud koupíte vanový podhlavník od jiné značky než je samotná vana, nemusí vám na daný model podhlavník pasovat. 

Nožičky

Nejdůležitější položkou při nákupu vany jsou nožičky, nebo samonosná konstrukce. Nožičky zajistí vaně především stabilitu. U některých modelů může být tato položka již součástí a nemusíte ji tak kupovat zvlášť. 

Výpusť a sifon

K vaně lze zakoupit vanový komplet, který můžete zakoupit i s napouštěním přepadem. Uzávěry jsou uzavíratelné buď pomocí bovdenového lanka, nebo formou stlačení tzv. click-clack. Z pohledu dlouhodobé funkčnosti je lepší provedení click-clack. 

Podhlavníky a madla

Madlo i podhlavník se vždy vyrábí ke konkrétnímu modelu vany. Proto je velmi důležité toto příslušenství zakoupit již s vanou. Dodatečný nákup je vždy složitější a nese své riziko. Některé příslušenství se už po čase nemusí navíc vyrábět a dodávat. 

Krycí panely

Pokud nechcete vanu obezdívat, je zde možnost zakoupení krycích panelů. Krycí panely lze zakoupit čelní, boční, nebo u rohové vany jsou i celoplošné. 

Odstín panelů je klasický bílý a materiál je z akrylátu. 

Vodovodní baterie

Přemýšleli jste, čím budete vanu napouštět? Přepadovým kolečkem, nebo vodovodní baterii? Každopádně pokud vybíráte vodovodní baterii, je potřeba zvážit, zda například využijete i hlavovou sprchu. Zakoupit také můžete baterii termostatickou, která má i bezpečnostní pojistku proti opaření, tento typ oceníte, zejména pokud máte malé děti. 

Při výběru vybírejte s rozmyslem a s tím, zda dané příslušenství využijete a bude vyhovovat i vaší vaně.