Jak ušetřit při nákupu toneru? Poradíme vám

Jak ušetřit při nákupu toneru? Poradíme vám

Tiskárny se dnes používají nejenom ve firmách, ale používají se také v domácnostech. Základem tisku je náplň, která pokud dojde, musí se vyměnit za novou. Právě cena dané náplně se následně podepisuje na ceně tisku. Proto vám poradíme, jak ušetřit při nákupu toneru a jak zajistit i úsporný tisk. Stačí dodržet pouze několik základních pravidel, a to již při výběru konkrétní náplně.

Roli hraje to, kdo toner vyrobil

Vhodné je začít tím nejdůležitějším. Tedy výrobcem právě tady se mohou ceny opravdu velmi výrazně lišit. Pokud máte zájem například o levný toner CE285A, můžete jít dvěma cestami. Buď zvolit náplň originální, nebo podstatně levnější neoriginální. Cena může být nižší i o desítky procent a tak je jasné, co se vyplatí více. Určitě je třeba dodat, že neoriginálních náplní se není třeba bát. Proč?

  • Výběr je dostatečný
  • Jsou kompatibilní s danou tiskárnou
  • Mají dobrou kvalitu tisku

Nakupujte ve správném obchodě

I to je věc, kterou je třeba vzít v potaz. Právě cena konkrétní náplně se může lišit nejenom o desítky, ale někde dokonce o stovky korun. Příkladem může být toner Q2612A, který patří mezi hodně populární a nabízí ho celá řada obchodů. Je proto na místě udělat si přehled a nakoupit v tom, který bude nabízet opravdu jednu z nejnižších cen. Proč? Je to jednoduché. Čím nižší nákupní cena, tím nižší náklady na váš tisk. A čím více tisknete, tím výraznější daný rozdíl bude.

Zajímejte se také o jeho velikost

Pochopitelně ne o to, jak je velký fyzicky, ale naopak o to, kolik je v něm dané náplně. To poznáte podle informace, která říká, kolik standardizovaných stránek na něho dokážete vytisknout. Čím více to bude, tím více náplně v něm je. I když při placení bude patřit mezi nejdražší, při následném tisku snížíte náklady i o desítky procent. I tudy může vést cesta, jak na spotřebním materiálu a nákladech na tisk zajímavě ušetřit.