Jak se stát sympatickým člověkem

Jak se stát sympatickým člověkem

Máte pocit, že je vaše nálada většinou na nule? Označuje vás vaše okolí za “mrzouta”? Jen málokterý člověk ví, že na tom, co vyzařuje nebo jak působí na okolí může pracovat. Sympatickým člověkem se zkrátka dobře můžete stát, stačí jenom vědět, jak na to.  

Oslovujte lidi jménem 

I když je těžké si zapamatovat všechna jména, která začnou kolovat vzduchem po seznámení, snažte se pochytit co nejvíce. Pokud totiž začnete lidi oslovovat jejich jménem, budete působit o něco sympatičtěji. Bylo totiž prokázané, že pokud si nepamatuješ jméno osoby, se kterou se bavíš nebo která se ti před pár minutami představila, nerespektuješ ji. 

Oční kontakt je klíčem  

Co bývá poslední dobou velkým problémem, tak udržení očního kontaktu. Pokud se vám však nedaří oční kontakt udržet, opět nepůsobíte příliš sympaticky. Lidé musí cítit, že jim věnujete pozornost, že pro vás nejsou pouze “vzduchem”. Oční kontakt vzbuzuje dojem, že se o druhého zajímáte a že vám na druhém záleží. A přesně takto se vryjete člověku do paměti. 

Přesvědčivé podávání ruky 

Jak působit sympaticky? Tak, že se naučíte správně podávat ruku. Ruka by se měla podávat rázně, sebevědomě, přesvědčivě. Nemělo by se jednat pouze o letmé podání, ale mělo by být sebejisté. Tím člověka na první dobrou zaujmete. Samozřejmě se vyhněte příliš silnému podání. Nechcete přece druhému zlomit ruku nebo ano? 

Poslouchejte 

Co je dnes opravdu vzácností je poslouchání. Oční kontakt je jedna věc, ale pokud se na někoho díváte a nevěnujete jeho slovům pozornost, je to samozřejmě také špatně. Proto se soustřeďte a neutíkejte v myšlenkách jinam. Buďte přítomní, to je klíčem k úspěchu.  

Nezapomínejte se usmívat 

Vzájemné sympatie pramení i z úsměvů. Nic nemůže natolik zlepšit atmosféru jako úsměv. Bylo prokázané, že ústa srolovaná do rohlíku umí prolomit ledy a navozují přírodní energii, z níž lze čerpat.