Jak vybavit kutilskou dílnu

Jak vybavit kutilskou dílnu

Máme pro vás pár užitečných nápadů na to, co by ve vaší kutilské dílně rozhodně nemělo chybět. Co tedy pořídit, abyste byli se svým malým vlastním kouskem nebe spokojeni?

Pořádek je základ

Abyste vše měli vždy přehledně seřazeno, je dobré si dílnu opatřit dostatkem úložného prostoru. Není nic horšího než předměty, které se povalují na podlaze. Regály zajistí stabilní a prostorné umístění pro všechno potřebné, co si pro svou dílnu přejete. Můžete do nich ukládat také objemnější nebo těžší předměty, jsou bytelné a stabilní. 

I ty malé věci si zaslouží své místo

Když už jsme u toho pořádku – máte dostatek plastových úložných boxů? Právě tyto boxy vám dovolí mít dokonalý pořádek ve všech miniaturách, se kterými pracujete. Žádný hřebík ani vrut už se vám nezatoulá pod nohy. Úložné boxy pohodlně zapasujete také do kovového regálu. A je uklizeno. 

Stůl, na který je spoleh

I když si mnoho kutilů rádo vyrábí svůj stůl svépomocí, pracovní ponk by měl být skutečně bytelný a odolný. Proto je dobré si jej jednou pořídit u profi výrobce pomůcek pro kutily a řemeslníky, a poté jej už jen využívat. Svěrák nebo další části pracovní plochy si sami navolíte podle svých představ. A můžete se pustit i do velké výzvy, stůl bude stále držet na svém místě. 

Budiž světlo

Bez správného osvětlení vás vaše činnost možná bude bavit také, ale vaše oči budou doslova trpět. Proto si ohlídejte, abyste nad pracovní plochou vždy měli dostatek světla. Nebojte se ani menších lamp, které si umístíte do úhlů, abyste na svou práci viděli i pokud se bude jednat o propracované detaily. 

Závěsné pořadače

Přejete si mít své nářadí na přehledném a snadno dostupném místě? Závěsné pořadače na nářadí si můžete vyrobit také svépomocí. Stačit vám bude perforovaný panel a jasný nápad, kde bude mít nářadí své vlastní místo. 

Zařiďte si skvělou kutilskou dílnu do posledního detailu.