Jakých chyb se dopouštíme v péči o pleť?

Péče o pleť

Mnohé ženy se trápí nehezkou pletí. Některé trpí na pupínky nebo ucpané póry, jiné se zase nedokážou poprat s černými tečkami. Mnohé ženy sužuje suchá pleť, jiné zase mastná pleť. Zkrátka a dobře problémů, které sužují ženy, je mnoho. Otázkou je, kde se stala chyba nebo kde je ta chyba, která způsobuje nehezké vyrážky a výrony na naší pleti. I když si to mnohé ženy nechtějí přiznat, je možné, že chyba je právně v nich samotných. Mnohdy se bohužel nevědomky dopouštíme několika zásadních chyb, které naši pleť dokážou zničit během jedné noci. O jaké chyby se jedná?

Hlavní chybou je neuvědomění si, že čištění pleti a odličování pleti jsou dvě různé věci. Obě zmiňované věci však ovlivňují kvalitu naší pleti. Ani na jednu věc se nesmí zapomínat. Mnohé ženy žijí v domnění, že když je pleť odlíčena, je zároveň vyčištěna, ale to je samozřejmě lež. Každá pleť se musí nejen odlíčit od make-upu, ale také se následně musí vyčistit, aby se z různých koutů dostaly nečistoty, které pleti škodí.

Podívejme se však na konkrétní chyby, kterých se dopouštíme čím dál častěji a mnohdy bohužel i vědomě.

1) Neodličujeme se nebo pleť nečistíme

Jak jsme zmínili, díky tomu, že ženy nerozeznají rozdíl mezi čištěním a odličováním, většinou dělají jenom jednu věc, buď se tedy odličují, nebo svou pleť naopak jen čistí. Ženy si však musí uvědomit, že musí dělat obojí. Musí si svou pleť jak čistit, tak ji i odličovat.

2) Nepoužíváme krémy

Abychom zabránili suché pokožce a pleti, je nutné používat krémy. I když jste majitlem mastné pleti, je dobré pleť občas namastit hydratačním krémem, který pleť nijak nemastí, jenom ji regeneruje, což mnoho žen neví. V hydratačních krémech nehledejte viníka mastné pleti.

3) Nepoužíváte noční krém

Obrovskou chybou je to, že nepoužíváme noční krémy. Noční krémy mají jiné složení než denní krémy a chrání naši pleť i v noci, kdy ji také potřebujeme mít chráněnou.