Máte kočku? Pozor na věci, které ji přivádí do stresu

Stres koček

I kočka, stejně jako pes či člověk, se může dostat ze stresu. Bohužel pro zvířata je stres mnohem nebezpečnější než pro lidi. Sice i lidé mohou pod vlivem stresu udělat mnoho absurdit a nerozvážností, ale konkrétně pro kočku je stres něco, co ji klidně může i zabít. Proto chraňme kočku před stresovými situacemi, pokud ji milujeme a pokud je členem naší domácnosti, kterou doplňuje a tvoří jedinečnou. Abyste kočku mohli chránit před stresem a depresí, je třeba vědět, co u kočky stres způsobuje.

Věcí, na které je třeba klást důraz, je mnoho. Zaměřme se na to nejčastější a nejhorší, co kočce způsobí stres pokaždé.

Pozor na bouřky, ohňostroje a hlasité zvuky

Stejně jako psi mají z bouřek, ohňostrojů a hlasitých zvuků respekt, i kočky se jich bojí. I kočkám mohou ohňostroje, bouřky nebo jiné hlasité zvuky způsobit nebezpečný stres, který kočce dlouhodobě může způsobovat nepříjemnosti. Podle všeho kočky nenávidí hlasité zvuky už od pradávna. Je to prý „výsledek evolučního vývoje“, čemuž lze věřit. Mnozí odborníci tvrdí, že hlasité zvuky vyvolávají v kočkách vzpomínky na nepříjemné vzpomínky z minulosti. Jiné vysvětlení toho, proč se kočkám příčí hlasitý zvuk, nejspíše není.

I cestování způsobuje stres

Opět je třeba připomenout pejsky. Kočky stejně jako psi mají z cestování respekt. Cestování jim totiž může způsobit nepříjemný stres, který je pro kočky velmi nebezpečný. Než se tedy vydáte na cestu, raději kočce podejte nějaký přírodní veterinární přípravek, který ji zklidní, tudíž pro ni cestování nebude tak náročné.

Kočka a její fantasticky vyvinutý čich

Problémem může být také její fantasticky vyvinutý čich. Kočky totiž mnohem intenzivněji vnímají různé vůně, bohužel mnohé z nich jim mohou způsobovat stres. Vadí jim zejména citrusy, které jsou svou vůní skutečně výrazné. Stejně tak jim mohou vadit mnohé jiné intenzivní vůně, kterými provoníte svou domácnost.