Bydlíme v anglickém stylu

Anglický styl bydlení

Každý dům může být zařízen jinak. Je velká škoda, že v posledních letech se domácnosti zařizují do jednoho a toho samého stylu, a sice do moderního stylu. Pokud toužíte bydlet v domácnosti, která je zařízena jinak než všechny ostatní, doporučujeme si svou domácnost zařídit do skandinávského nebo do anglického stylu. Zejména anglický styl se stává v současné době velice populární, i když byl tento styl dříve považovat za styl venkova. Pojďme se na anglické bydlení podívat a řekněme si, co je pro něj typické a co nikoliv.

Anglické bydlení nejspíše nenajdete nikde v časopisech. V současné době se časopisy zaměřují především na moderní věci, nezabývají se nadčasovou klasikou v podobě anglického bydlení. Jestli se vám však anglické bydlení líbí a chcete si do tohoto stylu zařídit svou domácnost, jste na správném místě. Právě zde se dozvíte, co anglické bydlení znamená či jak je nutné svou domácnost zařídit, abyste splňovali zásady anglického bydlení.

Přírodní materiály na prvním místě

Ten největší důraz klaďte na přírodní materiály. Žádné malování zdí, dominantou jsou zejména přírodní materiály, a to dřevo, železo nebo například kámen. Přírodní podlahy a stěny mohou být doladěny schématickými tapetami, které jsou pro anglický styl bydlení typické.

Zařizujeme do anglického stylu

Co se týče samotného vybavení, důraz klaďte zejména na masivní nábytek, který by měl být také vyroben z přírodních materiálů, jako je například dřevo. To může být potaženo nějakým textilem přírodní barvy, nikoliv křiklavé ani nijak výrazné barvy.

Důležité jsou v anglickém bydlení zejména doplňky. To je jediná součást domu, která může být světlá. Mezi typické doplňky patří závěsy nebo také fotografie nad krbovými římsami, které jsou také pro anglické bydlení specifické. Nad krbovou římsou může vynikat například i zrcadlo, které se hodí zejména do luxusně zařízených obývacích pokojů.