Jednoduché tipy proti vypadávání vlasů 

Jednoduché tipy proti vypadávání vlasů

Také byste chtěla dlouhou, lesklou a hustou hřívu? Vlasy jsou korunkou krásy, proto každá žena špatně nese, když jí vlasy padají. Pokud je víc vlasů na kartáči (či různě po bytě) než na hlavě, je potřeba začít řešit, co se děje. V životě jsou období, kdy je padání vlasů naprosto běžné. Někdy je však potřeba jít krásným vlasům naproti a tělo podpořit. Máme pro vás jednoduché tipy, jak padání vlasů zastavit a podpořit jejich růst! 

Co znamená padání vlasů? 

Vlasů nám denně vypadne mnoho a je to přirozená součást cyklu vlasového folikulu. Zcela přirozeně ženám padají vlasy po porodu vlivem hormonálních změn, což je ostatně častým důvodem, proč ženám padají vlasy i mimo šestinedělí a kojení. Vlasy mohou padat kvůli hormonální nerovnováze či nedostatečné výživě. Na obojí zmíněné má špatný vliv, když jsme ve stresu. Stres naše tělo vysiluje a tím celkově zhoršuje naše zdraví. Jako první na to často reagují právě naše krásné vlasy.  

Jak zastavit padání? 

Začít můžeme tím, že omezíme vlasovou zátěž – silikony, parabeny a další umělé látky v šampónech, lacích na vlasy či barvě. Vlasy budeme rozčesávat i vysoušet opatrně. V rámci své denní sebepéče zkusíme najít způsob, jak uvolnit hlavu. Přemíra stresu totiž neovlivňuje jen hormonální systém, ale také napětí pokožky hlavy, čímž zhoršuje prokrvení a výživu vlasů.  

Jak podpořit růst? 

V jídelníčku si hlídejme dostatečný přísun minerálů, vitamínů a stopových prvků (zinek, hořčík, vitamín B a C, vitamín E). Růst vlasů a prokrvení hlavy můžeme podpořit jemnou masáží hlavy ricinovým olejem nebo bylinným zábalem. Mějme s našimi vlasy trpělivost. Jakákoliv změna péče se projeví se zpožděním dvou až třech měsíců. Pokud ale ani po této době neuvidíte posun, je na místě navštívit specialistu – dermatologa nebo trichologa.