Když učí dítě dospělého. Co může dítě dospělého naučit?

Když učí dítě dospělého. Co může dítě dospělého naučit?

Děti jsou pro dospělé největšími učiteli. I když si to mnozí dospělí neuvědomují, děti mohou dospělé lecčemu naučit. Většina lidí si myslí, že učitelé jsou hlavně dospělí, kteří musí děti naučit chodit, mluvit, také chodit na záchod. Ale ve skutečnosti je to obráceně. Při dětech si uvědomujeme, že si každý musí ve svém nitru takové dítě zachovat. Přistupovat k věcem zodpovědně a vždycky dospěle – to je někdy nuda, nemyslíte? 

Kdysi Paulo Coelho pronesl, že dítě může naučit dospělého tři věci. Může ho naučit být šťastným bez důvodu, může ho naučit být vždy něčím zaneprázdněn a také může dítě dospělého naučit, že zvládne vše, co si přeje. To však podle nás není to jediné, co dítě dospělého učí. Našli jsme další věci, které se mohou děti od dospělých naučit.  

Neřešte, jak působíte na ostatní 

Aneb neřešte, co si o vás lidi myslí. To je základní věc, kterou byste se od dětí měli naučit. Dítě totiž nikdy neřeší, kdo se na něj dívá nebo jak se na něj kdo dívá. Zkrátka si užívá života, tancuje, i když všichni koukají, drobí si na sebe odpolední rohlík, řve, když na to má chuť. Zkuste takto bezstarostní být někdy také! 

Důvěřujte své intuici 

Je nutné důvěřovat své intuici. Intuice to s námi myslí vždycky dobře, proto se jí nebojte důvěřovat. Robert Ley kdysi řekl, že veškeré učení světa nemůže nahradit váš instinkt, proto věřte své intuici, a to bez ohledu na to, co by se mohlo stát nebo co vás kdo naučil. Dítě taky jde dle svého za tím, čemu věří a co se mu zdá správné.  

Vyjadřujte své emoce 

Člověk se zblázní, když přestane vyjadřovat své emoce. Vyjadřujte proto své emoce, aniž byste se báli toho, kdo si o vás co pomyslí. Jedno židovské přísloví říká, že mýdlo je pro tělo, slzy jsou pro duši. Řiďte se tedy tímto a budete mít vyhráno.  

A kromě toho také odpouštějte jako děti a buďte stejně jako děti upřímní.