Kolagen stojí nejen za mladistvou pokožkou, ale také za zdravě vypadajícími vlasy

Kolagen stojí nejen za mladistvou pokožkou, ale také za zdravě vypadajícími vlasy

Ze všech stran možná slýcháte jediné, a sice že byste ve vašem věku měli užívat kolagen. Tato ve vodě nerozpustná bílkovina se totiž z našeho těla postupně vytrácí a je velice důležité ji opětovaně do děla dodávat. Řada žen má zafixováno to, že kolagen bojuje jenom proti vráskám, tudíž že stojí za pružností pleti a mladistvým vzhledem, ale to není tak úplně pravda. 

Bílkovina, která je součástí prakticky každé části těla

Je sice pravdou, že se kolagen nachází v pokožce a pleti, ale také je pravdou, že není obsažen jen v těchto částech našeho těla. Nachází se mimo jiné také v kloubech, chrupavkách, také v kostech, které jenom s jeho pomocí jsou zdravé a pevné. Najdeme ho mimo jiné i ve vlasech nebo nehtech, které s úbytkem kolagenu začínají slábnout, lámat se a vypadávat (pokud tedy mluvíme o vlasech).

Odborníci proto apelují na ženy, které už mají přes třicet, aby užívaly kolagen. Nezáleží na tom, v jaké podobě ho budou užívat – stačí najít tu nejpřijatelnější možnou variantu. Většině žen však vyhovuje elixír mládí Rays of Beauty, který navrací pružnost pokožce a předchází vypadávání vlasů. 

Kolagen je vhodné užívat i v těhotenství

Možná si říkáte, že jelikož jste těhotná, kolagen či jiný doplněk nebudete užívat. Přece jenom v tomto období jste choulostivější na vše, co jíte, konzumujete nebo berete a mnohé věci vám ani miminku vlastně neprospívají. 

Odborníci však udělili pomyslnou výjimku právě kolagenu, který při mateřství (a nejen v období těhotenství) opravdu oceníte. Kolagen totiž zmírňuje projevy různých změn, ke kterým v mateřství dochází, navíc bojuje s tělesnými neduhy, které jsou taktéž pro období v těhotenství nebo po porodu běžné. Myslíme tím konkrétně visící kůži, dále pak strie, mdlou pleť nebo vypadávání vlasů, také zhoršenou kvalitu pleti.