Lidé nemají peníze na zimní dovolené. Raději si však půjčí, než aby si ji odepřeli

Lidé nemají peníze na zimní dovolené. Raději si však půjčí, než aby si ji odepřeli

Češi milují dovolené, to je holý fakt. Milují, když mohou na chvilku odejít z práce, když mohou takzvaně vypnout nebo dobít baterky. Vždy před blížící se sezonou dovolených se proto rozjedou nejrůznější průzkumy, které se zajímají o to, kam lidé vyráží a jestli vůbec na danou dovolenou mají peníze. Poslední průzkumy však ukazují, že Češi nemají peníze na dovolené, přesto si je ale nedokážou odepřít a raději si vezmou úvěr, než aby proseděli sezonu dovolených doma. 

V posledních letech Češi jezdí především do zahraničí, i když je pravdou, že roste obliba i českým destinacím. V zimě však odjíždí hlavně do zahraničí, jelikož v zahraničí je lyžování přece jenom o něčem jiném. Jenže právě zahraniční zimní dovolené stojí hodně peněz. 

Střediska v hlavní sezoně zdražují

Je třeba konstatovat, že střediska, zejména v hlavní sezoně, zdražují. Dá se to však očekávat, přece jenom během tohoto období se do středisek sjíždí mraky lidí, kteří by byli ochotni zaplatit cokoliv, jenom aby si užili pravou zimní dovolenou. Zejména oblíbená lyžařská střediska mají ceny vyzdvihnuté do výšin, to však mnohým nezabrání tam jet. 

Mnozí Češi zase volí levnější alternativu v podobě zájezdu nebo v podobě last minute zájezdů, které často bývají za atraktivnější cenu. Stejně tak bývají atraktivní ceny hotelů i přes rezervační nebo slevové portály. 

Půjčky se linou proudem

Ať už ale Češi koupí dovolenou za sto tisíc nebo za padesát, většinou nemají dostatečnou částku na bankovním účtu a chtějí si půjčit alespoň na zálohu. Menší částky hravě pokryjí snadněji získatelné nebankovní půjčky, jako je třeba rychlá půjčka online jménem Razdva půjčka, v rámci které se připisuje požadovaná suma do patnácti minut od schválení úvěru, větší sumy však musí pokrýt klasický bankovní úvěr, na jehož vyřízení se však čeká krapet déle.