Co v manželství raději nedělat?

Co v manželství raději nedělat?

Vstoupit do manželství se rozhoduje opravdu mnoho z nás. Lidé chtějí ztvrdit svůj vztah něčím větším, proto si oblékají svatební šaty a smokingy, v nichž přistupují k oltáři. Pokud patříte k lidem, kteří jsou v manželství nebo kteří teprve do manželství vstupují, máme pro vás několik rad, co raději v manželství nedělat, aby to neskončilo dřívějším nebo pozdějším rozvodem.  

Pokud vstupujete do manželství, pravděpodobně nemáte zájem o to, aby se manželství v cukuletu hned rozpadlo. Je však třeba myslet na to, že na setrvání manželství nebo právě na rozpadu manželství má vliv jenom jedna věc, respektive dvě věci, dvě osoby – a to jsou právě ti, kteří do sňatku manželského vstoupili. A právě ti by neměli dělat několik věcí, které bezesporu ke krachu manželství vedou.  

Je třeba se navzájem hýčkat 

Ze vztahu by ani v manželství nemělo vyprchat to krásné hýčkání jeden druhého. Je třeba, aby se i manželé nadále překvapovali, dělali si snídaně do postele, koupili si jako překvapení vstupenky do divadla nebo vstupenky na oblíbenou kapelu. Jsou to sice maličkosti, ale právě takové maličkosti druhého člověka jen utvrzují v tom, že má ve vztahu setrvat.  

Dělejte věci společně 

Je dobré si najít společné koníčky, které budete vykonávat vždycky společně. Pokud jste milovníkem badmintonu nebo jiného kolektivního sportu, choďte si zahrát sport vždy jen s partnerem nebo partnerkou. Jestliže milujete filmy nebo seriály, rozkoukejte si seriál společně, stejně tak se na filmový snímek podívejte jen a pouze společně.  

Každý si nese zodpovědnost za sebe 

I v manželství je třeba držet si zodpovědnost za sebe samotného. Nepřenášejte zodpovědnost za partnera zejména při důležitých rozhodnutích, které byste v budoucnu mohli jeden druhému vytknout. Je třeba vzít na sebe plnou zodpovědnost za své činy, rozhodnutí i kroky, stejně tak je třeba myslet na to, že společná rozhodnutí s sebou nesou i společnou zodpovědnost.