Kočka jako velmi častý domácí mazlíček. Víte, co jí pořídit, než si ji vezmete domů?

Kočka jako velmi častý domácí mazlíček

Pejsci jsou sice stále nejvíce pořizovaným domácím mazlíčkem, ovšem kočky jim šlapou doslova na paty. Kočky jsou totiž tišší, nemusí se s nimi chodit venčit, stačí jim vyměnit jejich záchod, na který se naučí chodit. Mnozí lidé se domnívají, že jsou kočky i menší investicí, ovšem to je mylná domněnka. Dalo by se říct, že kočky jsou stejně drahým kamarádem jako jsou psi, vyžadují toho totiž stejně. Pokud si kočku pořizujete, poradíme vám, na co se nesmíte při pořízení zapomenout.

Jak jsme zmínili, kočky jsou naprosto stejně drahým domácím mazlíčkem, jako jsou psi. Mnohdy se kočky mohou i výrazně prodražit, pokud toužíte po kočce s rodokmenem. Některé druhy koček mohou stát i sto tisíc korun, což je opravdu velká suma za domácího mazlíčka.

Pokud však nestojíte o kočku s rodokmenem či s královskou, modrou krví, bude vás stát kočka jen pár tisíc korun, když jí pořídíte vše, co vyžaduje a potřebuje.

• Záchod

Pro domácí kočky je nejdůležitější záchod. Pokud svou kočku nebudete nechávat toulat se venku, záchod je skutečně potřebný, jestli tedy nechcete mít loužičky všude po domě. Záchod by měl být dostatečně velký, aby se v něm kočka dokázala otočit. Pokud je malý, kočka ho nepřijme a nebude ho používat, bohužel.

• Škrabadlo

Pokud netoužíte po poničeném nábytku a po poškrábaném čalounění, doporučujeme kočkám koupit škrabadlo, které jim bude sloužit v případě, kdy zatouží své drápky krapet nabrousit. Díky škrabadlu si nebudou všímat ostatního nábytku v domě.

• Pelíšek

I když kočky tráví velkou spoustu času se svým majitelem, rozhodně se vyplatí koupit kočce pelíšek, pokud tedy není součástí škrabadla. Kočka ne vždy má chuť spát v posteli se svým pánem nebo případně osídlit jeho pohovku. Pelíšky lze navíc zakoupit v mnoha krásných podobách, aby perfektně ladily do barevné kombinace pokoje.