Nejen kapři plují v našich vodách. Jaké další ryby se chytají na háčky rybářům?

Nejen kapři plují v našich vodách. Jaké další ryby se chytají na háčky rybářům?

Ulovit kapra v našich českých vodách, to není nic extrémně složitého, naopak je to věc poměrně jednoduchá. Přece jenom kapři jsou v českých vodách v největším zastoupení, a tak stačí vytáhnout kapří kuličky čili krmné boilies a můžete se vrhnout na ryby. Je však třeba konstatovat, že v českých vodách nenajdeme jenom kapry, kterých, jak již bylo zmíněno, je v českých vodách opravdu nejvíce. V našich rybnících a řekách najdeme také jiné druhy ryb, kterých je už méně, a tak je jejich ulovení trochu větším oříškem. 

Aby vaše rybaření bylo o něčem jiném než jenom o kaprech, prozradíme si, jaké další ryby je možné v českých rybnících a řekách ulovit. 

Bolen dravý

Už jste slyšeli o rybě zvané bolen dravý? Jedná se o rybu, která je také v českých vodách k ulovení, ovšem nenašli byste ji v takovém zastoupení jako zmiňovaného kapra, který je typickou českou rybou. S bolenem dravým se můžete setkat především ve sportovních revírech, v nichž se stává velice oblíbenou kořistí. Obvykle může dorůst až do sedmdesáti centimetrů, ale najdou se mezi rybami jedinci, kteří dorostli až do sta centimetrů. 

Štika obecná

Štiku obecnou lze označit za druhého největšího dravce v českých vodách. Je oblíbená jak při sportovním rybolovu, tak pro hospodářský chov. Nejčastěji na ni můžete narazit ve stojatých vodách, kde jsou úkryty. Velice často se jí říká “zubatá”, důvodem toho je fakt, že zbavuje české vody takzvaných plevelných ryb. 

I když se štika nachází v českých vodách taky v hojném zastoupení, pravdou je, že se jedná o velice ceněnou kořist. Její lovná míra je padesát centimetrů, obvykle dorůstá až do sedmdesáti centimetrů, ovšem nejednou se stalo, že se ulovila štika v délce 140 centimetrů! Pokud ji chcete taky chytit a zařadit se tak k málu rybářů, kteří se tímto úlovkem mohou chlubit, doporučujeme ji chytit na přívlač či s pomocí muškaření.