Zařiďte si svou domácnost do nevšedních stylů

Zařiďte si svou domácnost do nevšedních stylů

Chcete bydlet v nevšedně zařízené domácnosti? Toužíte po zajímavém bydlení, které jen tak někdo nemá? V takovém případě si zařiďte svou domácnost do nevšedního stylu. Jednotlivé styly bydlení se liší doplňky, také barvičkami nebo materiály, které jsou v daných interiérech použity. Pokud patříte k lidem, kteří nevědí o žádných nevšedních stylech, prozradíme vám několik z nich, které si zamilujete pro svou jinakost.  

Mexický styl bydlení 

Pokud chcete zařídit svou domácnost do nevšedního stylu, doporučujeme ji zařídit do mexického stylu bydlení. Pro tento styl jsou typické zejména barevná skla, která jsou nejčastěji zbarvená do odstínů modré a také zelené. Kromě toho jsou pro mexický styl bydlení typické bary, vyřezávané stolky nebo masivní nábytek. A samozřejmostí jsou nejrůznější vzory. Co se týče konkrétních doplňků, u mexického stylu bydlení nezapomeňte na kaktusy v květináčích nebo na svíčky a pletené koše.  

Africký styl bydlení 

Toužíte svou domácnost zařídit do naprosto exotického stylu? Pak nevolte jiný než africký styl bydlení. Základem afrického stylu je především dřevěný nábytek, který je doplněn také o kamenné kousky nebo o typickou keramiku, která je pro Afriku tak typická. Kromě jiného jsou typické pro africký styl bydlení také stoličky, které musí být originální, mimo jiné i tropické přilby, mapy, lampy a samozřejmě i orientální vzory a koberečky s kožešinami.  

Alpský styl bydlení 

Pokud milujete čisté, přírodní materiály, zaujme vás především alpský styl bydlení. Alpský styl bydlení vytvoří v domácnosti hřejivou atmosféru, i když jsou součástí domova spíše zimní motivy. Špatně neuděláte ani tak, když svou domácnost vyzdobíte přírodními motivy. A samozřejmě nesmíme zapomenout na obrazy se zvěří nebo krajinami. I to je pro alpský styl typické.