Upcyklace pro nové prvky do domácnosti 

Upcyklace pro nové prvky do domácnosti

Nezdá se vám cena za nový nábytek a dekorace do domácnosti odpovídající jejich kvalitě? Ani my s rostoucími cenami nesouhlasíme. Je na čase si něco vyrobit. Kreativní chvilku využijte k upcyklaci. Hurá na to! 

Nový nábytek? 

Přejete si pro svou koupelnu, ložnici nebo obývací pokoj nový kousek nábytku? Není potřeba utrácet v marketech. Stačí se podívat na nabídku bazarových věcí na internetu, nebo třeba v nejbližším bazaru ve vašem městě. Domů si tak donesete skutečný skvost, kterému vdechnete novou duši.  

Dovezený kousek nejprve obruste smirkovým papírem, poté se dejte do renovace. Stačí několik vrstev barvy a nové úchytky, a máte zcela originální kus, ze kterého budete mít radost.  

Bylinková zahrádka 

Možná i vy jste si již dlouho přáli mít v kuchyni alespoň malou bylinkovou zahrádku. Ze starých hrníčků nebo hrnců vytvořte květináče, zasaďte do něj bylinky. Ty umístěte jen tak na parapet, nebo si vyrobte malou vyvýšenou zahrádku z obyčejné palety.  

Bylinky budou mít dostatek prostoru, vy zásobu čerstvých vitamínů. Pažitka, bazalka, petržel, nebo třeba koriandr se u vás bude mít jako v bavlnce.  

Chtělo by to dekoraci 

Přmýšlíte nad vhodnou dekorací do obývacího pokoje? Mainstreamové plakáty a obrazy vás nebaví a jejich cena se vám zdá přemrštěná? Zkuste si vytvořit vlastní umělecké dílo. Opět se vypravte do bazaru a přemýšlejte nad tím, co by se po ošetření bílým sprejem mohlo proměnit ve vhodnou dekoraci do vašeho obýváku? Bude to třeba staré jídzní kolo? Nebo starý obraz, který si sami přemalujete třeba díky akrylovým sprejům?  

Díky upcyklaci vdechnete nový život mnoha předmětům. Z palet vytvoříte dokonalý nábytek nebo zahradní posezení, staré nádobí se stane překrásnou zahrádkou a zázemím pro květiny. Je jen na vás, kolik nápadů nakonec proměníte ve skutečnost. Jedno je jasné – bude vás to opravdu bavit a svůj domov si perfektně zabydlíte.