Jak nosit styl 30., 40. a 50. či 60. let

Retro je stále v kurzu, ale i když jsou modely jako vystřižené z klasických hollywoodských filmů a často je obdivujeme, málokdy si je odvážíme i obléknout. Šaty ve střizích 30. až 60. let, stejně jako košile, pláště, sukně, kalhoty i plavky. Umět nosit retro styl je občas oříšek. Můžete to brát jako hru a zábavu, můžete se bavit reakcemi kolemjdoucích a užívat si onu ženskost, která z těchto modelů čiší. Stačí umět tyto kousky vhodně nakombinovat a vzít to do ruky chytře se současnými a moderními doplňky. Místo lodiček si můžete vzít tenisky, místo vintage kabelky koženou velkou tašku a k tomu zvolit zajímavý šperk. Doplňky samy o sobě udělají mnohem víc v celkovém vzhledu. Právě tyto detaily utvářejí celek.

Které doplňky se hodí

Klasický střih 50. let lze dotvořit doplňky, abyste se cítila sama sebou. Mnoho žen u nás se bojí experimentovat s módou. Můžete si vzít jednoduché lodičky se správně střiženou špičkou a vhodně tvarovaným podpatkem. Vezměte si punčochy se švem a do ruky vezměte psaníčko. Pokud chcete vypadat rafinovaně, ale ne moc vyzývavě, zvolte k tomu pánské polobotky a jednoduchou, hladkou kabelu. Pokud chcete raději vypadat svěže a mladistvě, zvolte třeba bílé plátěnky Converse a jednoduchou plátěnou tašku přes rameno. V jedněch šatech totiž můžete vypadat minimálně vždy jinak.

Kam se dají tyto šaty nosit

Tato móda se dá nosit kamkoliv, do divadla, na večeři, na procházku, do města, na koncert i do klubu. Záleží na doplňcích a botách, které z šatů vždy udělají buď spíš společenský, nebo naopak o něco sportovnější model. Mohou je nosit i ženy i větších konfekčních velikostí. Záleží na proporcích. U šatů ze 40. a 50. let je důležitá hlavně ženská postava a silueta přesýpacích hodin. Tedy útlý pas je základ. Máte-li prsa, pas a boky, je to ideální. Pokud jde o postavou spíše ve tvaru jablka, volte módu, která se nezaměřuje více na vytvarovaný pas. Často si zákaznice vybírají tyto šaty na maturitní či jiný ples. Někdo má raději hedvábí, jiný zase syntetický taft. Někdo se cítí lépe v kolové sukni doplněné velmi ženskou spodničkou, která se bude krásně točit, jinému se zase bude líbit rafinovaný střih ze 40. let, který kopíruje postavu a zároveň jen naznačuje a neodhaluje nic navíc.