Pilot Formule 1 Michael Schumacher

pilot formule 1

Pilot Formule 1 Michael Schumacher se zřejmě již nikdy se nezotaví, ale snad se vrátí alespoň mezi lidi. I když to zní velice drsně, je to tak. V prosinci 2013 utrpěl legendární pilot formule 1 Michael Schumacher velmi těžká zranění po nepříjemné nehodě na lyžích. Od té doby se ještě stále neví, jak na tom nyní doopravdy je. Nyní konečně promluvil někdejší jezdec F1 Philippe Streiff, který se s tímto německým jezdcem zná a navíc i on sám prodělal velmi vážnou nehodu. Streiff je od roku 1989 totiž upoután na invalidní vozík po nešťastném incidentu vzniklém při testování monopostu formule 1. Jak sám říká, ví, jak je to těžké. Po neurologické nehodě ale máte vždycky nějakou naději, ale po více jak 3 letech je to pravděpodobně ještě obtížnější. Třeba jen to, že začnete chodit. Bývalý švýcarský pilot věří, že Schumacher se v budoucnu opět ukáže na veřejnosti a potěší své fanoušky.

Michael Schumacher

Sedminásobný mistr světa Formule 1 je stále uzavřený v rodinném sídle ve Švýcarsku, kde o něj i nadále pečuje tým specialistů. Neustále se od jeho mluvčí Sabine Kehmové objevují stejné fráze. Michaelovo zdraví není veřejná záležitost, a proto se v tomto ohledu nechtějí dále vyjadřovat. Chrání jeho intimní sféru. Z dlouhodobého hlediska by totiž jakékoliv tvrzení týkající se jeho zdraví mnohonásobně snížilo rozsah jeho intimní sféry. Další pokus, jak vrátit Schumachera do života probíhá právě nyní, rodina jej chce převézt do Ameriky. Nevzdávají se a rodina sedminásobného mistra světa Formule 1 Michaela Schumachera neustále hledá cestu, jak jej po těžké nehodě na lyžích vrátit zpět do běžného a normálního života. Nyní o něj stále pečuje zdravotní tým přímo doma ve Švýcarsku a podle médií se tento někdejší pilot stájí Ferrari či Mercedes má nyní transportovat do Ameriky, kde by mu do budoucna měli tamější specialisté pomoci.

Jak je na tom

Vypadá to tedy tak, že se Schumacherův stav asi nijak výrazně nelepší. Rodina se proto snaží najít jiný způsob, jak pomoci slavnému sportovci. Podle německého tisku nyní dostala manželka Corina nově nabídku, aby svého muže aktuálně převezla do Dallasu ve státě Texas. Zde se nachází klinikaMarka Weekse, která je odborníkem na poranění mozku. V Evropě nyní není žádná klinika, která by měla takové množství dobrých výsledků jako oni. Navíc Schumacher právě v Texasu vlastní farmu s dobytkem a koňmi, takže by i zde mohli žít jako rodina společně. Jde asi o poslední šanci, jak zachránit tohoto osmačtyřicetiletého legendárního velikána a závodníka Formule 1.