Pořizujete si chameleona? Máme pro vás tipy na jeho chov

Tipy na chov chameleona

Když se člověk cítí sám, chce si koupit domácího mazlíčka. Pes je prvním mazlíčkem, který člověka napadne, ovšem ne každý z nás má dostatek času na venčení a na cvičení psa, který kromě pozornosti vyžaduje také dostatečné množství péče. Pokud si pořídíte pejska, musíte s ním vždy a za všech okolností počítat, přes to zkrátka vlak nejede. Raději si pořiďte chameleona, který je daleko klidnější, tišší a méně náročný.

Když se řekne ”chameleon”, všichni si představí malého tvora, který umí měnit barvy. Jelikož se jedná o exotického tvora, mnozí lidé jsou toho názoru, že je nejspíše i velmi náročný, ovšem opak je pravdou. Pokud jste majitelem chameleona nebo pokud si ho plánujete pořídit, přinášíme několik tipů, které se vám během chovu budou určitě hodit.

Důležité je připravit mu adekvátní bydlení

Chameleon je tvor, který nemá rád změny. Je proto nutné jeho budoucí domov udělat takový, aby se co nejvíce podobal jeho domovskému prostředí. Do terária pro chameleony tak zakomponujte nejen rostliny, ale také dostatečné množství kořenů, větviček a kamenů, díky nimž se bude cítit jako ve svém domovském prostředí.

Nezapomeňte zachovávat v teráriu potřebnou vlhkost a teplotu. Změna klimatu může malého chameleona přivést do stresu.

Nepřivádějte chameleona do stresových situací

Je velice důležité, abyste chameleona chránili před stresem a stresovými situacemi. Chameleon se neumí se stresem vypořádat, může být pro něj dokonce i smrtelný. Doporučujeme nesahat na chameleona dříve, než si na své nové prostředí navykne. Zároveň pozorujte, jestli se v novém prostředí bojí či nikoli dle jeho zbarvení. Nesnažte se ho ochočit za každou cenu. Pokud je očividné, že se vás chameleon bojí, netlačte na pilu a raději ho nechte být. Chameleon není živočich, který potřebuje lidskou náklonnost, raději je sám se sebou.