Prvorepublikové tanky dnes

Prvorepublikový tank

Je tomu tam, 14. ročník Tankového dne v Lešanech se již uskutečnil a lidé, kteří si jej nemohli vychutnat na živo, jej mohli od 13 hodiny odpolední sledovat online na iDNES.cz.

Organizátoři si pro diváky připravili vskutku nabitý program, který byl plný ukázek a doprovodného programu. Pro diváky však ukázali také sbírku 5 tanků, které se projížděli po naši zemi za dob 1. republiky.

Největší pozor však získal exportní švýcarský tank LTH a to díky tomu, že se vůbec poprvé v historii předvedl veřejně.

Co vše vás čeká

Zmíněný švýcarský fešák LTH bude mít k sobě partnery v podobě nové sbírky exportních kousků LTP (Peru) a Strv m/37, který v Československé republice byl připraven, z části vyráběn a konečně zkompletován ve Švédsku.

K vidění rozhodně budou krásné kousky, které sloužili pro československou armádu a to konkrétně modely LT-35 a jeho nástupce LT-38.

Po té, co ukázkami opustíme 30. léta, bude představena nejnovější technika. Mezi tu se řadí například tanky z 2. sv. války (T-34), tak i stroje, které jsou řazeny mezi poválečné, avšak mají i současné využití.

Moderní podoby válečných strojů se dočkáme i u tanků verze T-72. Stroje si můžete, na místě prohlédnou zblízka a případně se s nimi vyfotografovat.

Během dne nebude chybět také doprovodný program jako například dynamická ukázka vrtulníku Mi-24, bojové ukázky a další.

Tudíž, 14. Ročník Tankového dne odstartuje v sobotu 27. Srpna ve Vojenském muzeu Lešany. Začátek programu je časován na 10 hodin a 30 minut, kdy bude začínat hlavní program v lešanské aréně.

Akce podobného typu jako například Dny NATO v Ostravě jsou velmi oblíbené ne jen pro muže, ale i pro celé rodiny.

Vstup na celou akci po celý den je zdarma.