Realizace dřevostavby má svá úskalí. Na co si dát pozor?

Dřevostavba má úskalí

Rozhodli jste se realizovat dřevostavbu a přemýšlíte, kde vlastně začít? Chcete co nejefektivněji a nejrychleji postavit vysněný příbytek, ale nevíte, jaká úskalí vás na této cestě mohou provázet? Pojďme si říct nejčastější z nich, které vám mohou zkomplikovat trasu vedoucí k vysněnému příbytku.

Zamyslete se nad financemi

V souvislosti s dřevostavbami se velmi často skloňuje jedno – nízké pořizovací náklady. A i když je to skutečně pravda, je důležité si uvědomit jedno – i zde se může tesař utnout. Špatný finanční odhad patří mezi základní úskalí, která se s realizací dřevostavby pojí. A pojí se ostatně i s realizací tradičního zděného domu z cihel a malty.

Žádat si předběžný výpočet z ceny je alfou a omegou hledání vytipované, ideální společnosti, které nemovitost svěříme do rukou, ale ani s kalkulací nemůžeme stoprocentně počítat. I tady se nám to může rozsypat.

Úspory tam, kde se spořit nemá

Nesmíme zapomenout ani na šetření na místech, kde se šetřit nevyplácí. Zejména pokud narazíme na výše uvedené úskalí, snažíme se ušetřit na co nejvíce místech to půjde. Jenže takové šetření se v žádném případě nemusí vyplatit. Zejména pokud se bez rozmyslu rozhodneme ušetřit tam, kde se potřebuje skutečně kvalitní vybavení.

V nejlepším případě byste měli mít po ruce projektanta, se kterým budete svá rozhodnutí, jež budou na stole, konzultovat. Vyhnete se řadě problémům i negativním scénářům.

Osobní setkávání má něco do sebe

Řada lidí touží po nemovitosti postavené co nejrychleji, a to včetně úspory jejich času. Jenže při výběru dodavatele se vyplatí sázet na osobní dojem. Pokud nerealizujete osobní schůzku s dodavatelem dřevostavby, může se stát, že si vyberete člověka, kterému nebudete věřit, který bude vypočítavý a neférový. Z prvního setkání poznáte mnoho, a to už od prvního podání ruky.