Ryby a jejich dopad na zdraví, na něhož se zapomíná

ryby a jejich dopad na zdraví

Zdravý životní styl není vůbec tak zlý, jak se na první pohled může řadě lidem zdát. Jedná se o kvalitní stravování, které je základem takového zdravého životního stylu. Většina lidí se do tohoto stravování ani nepouští, protože se nechce vzdát cukrovinek nebo jiných sladkostí, které naprosto zbožňují a které jsou u nich na denním pořádku. Bohužel si však neuvědomují, že právě takové stravování je přináší do úzkých. Je zapotřebí si uvědomit, že zdravé stravování nás přivede jenom na cestu, díky které se naučíme nepřinášet si do těla to, co není pro tělo vhodné.

Zdravé stravování není jenom o neoblíbených potravinách, ale také se v něm vyskytuje řada potravin, které naprosto milujeme. Přesto ty potraviny, jež zrovna dvakrát nemáme v lásce, jsou ty nejlepší, jaké do našeho těla můžeme přinést. Jedná se zejména o luštěniny, které je dobré do jídelníčku zařadit například dvakrát nebo třikrát do týdne. Pak jsou to ryby, které by měly tvořit nedílnou součást jídelníčku tak, jak ho známe. Proč ale zrovna ryby a co je na nich tak zvláštního či co do našeho těla přináší za zázraky, bez nichž se nedokážeme během zdravého stravování obejít?

Dostatek bílkovin a málo tuků

Většina ryb je ojedinělá tím, že obsahuje minimum tuků a velmi dobře se spaluje. To je pro naše tělo opravdu zásadní. Mimo jiné také většina druhů ryb v sobě nese velké množství bílkovin, což je také velice prospěšné pro naše tělo. Nemusíme tedy den co den jíst pouze kuřecí maso, jak je u řady lidí zvykem. Mezi nejoblíbenější druhy ryb patří především losos, který je oblíbený zejména u těch z nás, kteří obvykle navštěvují posilovnu a snaží se o to, aby jejich postava byla plná svalů. Bílkoviny obecně utvrzují a udržují svaly na svém místě, proto se není čemu divit, že losos, který je nejvíce bohatý právě na proteiny, je na tom naprosto nejlépe. Potom je oblíbený také tuňák, který obsahuje především omega-3 mastné kyseliny. Tolik, kolik jich má tuňák, to jen tak v nějaké rybě nenajdete.